REKLAMA

Janusz Szewczak: Polską już nie straszy się dzieci, Polska nie jest też już "kamieni kupą"

Polską już nie straszy się dzieci, Polska nie jest też już „kamieni kupą”, wręcz przeciwnie stawiana jest za wzór gospodarczych i finansowych zmian i sukcesów.
T. Gutry Janusz Szewczak: Polską już nie straszy się dzieci, Polska nie jest też już "kamieni kupą"
T. Gutry / Tygodnik Solidarność
Polski Sejm i polski rząd coraz skuteczniej spełniają aspiracje Polaków, bo wielu „Batmanów” w tej nowej ekipie walczy o lepszą Polskę z coraz lepszym skutkiem. Na 3 miesiące przed końcem roku, po wrześniu 2017 r. mamy 3 mld zł nadwyżki w budżecie państwa - to historia niespotykana od 25 lat. Wzrost gospodarczy za III kw. może sięgnąć poziomu 4,5 - 4,6 proc. a wzrost PKB na koniec roku przekroczyć 4 proc. Dochody podatkowe będą w 2017r. wyższe od zakładanych w budżecie o blisko 30 mld zł, a same dochody z VAT osiągną historyczny rekord, o którym mogły pomarzyć jedynie rządy PO-PSL na poziomie ok. 150mld zł. Inwestycje ostro ruszyły na przełomie III i IV kw. tego roku i będą kontynuowane na wielką skalę w 2018r., tylko wydatki na CPK w okolicach Baranowa, przekop Mierzei Wiślanej, Via Carpatia, a także inwestycje kolejowe i drogowe mogą sięgnąć kwoty ok. 200mld zł.

Deficyt budżetowy w 2017r. może być niższy od zaplanowanego o 30mld zł czyli być niższy aż o połowę. Wielkie galerie handlowe, które dzięki lobbystom w Brukseli uniknęły jak na razie podatku handlowego nie unikną już płacenia podatku CIT, podobnie jak super i hipermarkety i gigantyczne biurowce. Ponad 1mld zł popłynie na odnowę i odbudowę dworców kolejowych, a blisko 60mld zł na samą kolej, nakłady na służbę zdrowia do 2025r. wzrosną do niespotykanej w Polsce wielkości 6 proc. PKB. Polska gospodarczo jest coraz silniejsza, polski budżet jest coraz bardziej zasobny i skuteczny. Sprzedaż detaliczna we wrześniu 2017r. wzrosła o 7,5 proc. , a przed nami dopiero zakupy świąteczne. Jesteśmy w fazie silnego wzrostu i jako polski rząd dbając o polskie interesy nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Nie tylko nie wyprzedajemy jak poprzednicy majątku narodowego, ale go odzyskujemy w ramach repolonizacji. Będziemy chcieli też odzyskać należne nam odszkodowania za niemieckie zbrodnie w II wojnie światowej, popełnione na Polakach i polskiej substancji gospodarczej i majątkowej, które mogą iść w setki miliardów dolarów, a to również znacząco by wzmocniło polskie państwo i polską gospodarkę. Już w perspektywie dwóch najbliższych lat możemy znacząco poprawić wskaźniki gospodarcze i finansowe, a przede wszystkim zasobność portfeli Polaków, jak i wyniki polskich firm. Polska może stać się znaczącym graczem na arenie międzynarodowej, ze względu na swą stabilną sytuację finansową i gospodarczą. Polskie mamy obowiązki i zamierzamy im sprostać.

Janusz Szewczak
wPolityce.pl


#REKLAMA_POZIOMA#

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura