Sandomierska Solidarność: Trwa dramatyczna walka. Okażmy solidarność powodzianom

Solidarni z powodzianami
Przez tereny południowo-zachodniej Polski przeszła niszczycielska powódź, a wraz z nią niewyobrażalna skala zniszczeń i ludzkich tragedii. Żywioł dotknął Region Śląsko-Dąbrowski, Jeleniogórski, Śląska Opolskiego i Dolny Śląsk.
"Nasz region przeżywał dramat ludzi doświadczonych katastrofalną klęska powodzi w latach: 1997, 2001 i 2010. Dzięki solidarności całego związku NSZZ «Solidarność» mogliśmy pomóc ofiarom tego kataklizmu. To nie tylko pomoc materialna, ale także sygnał dla poszkodowanych, że nie są sami w obliczu tej tragedii" - czytamy w apelu Prezydium ZR Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność".
Związkowcy zachęcają do wsparcia finansowego ofiar powodzi poprzez wpłaty na konta bankowe dolnośląskiej i opolskiej Solidarności.
"Twój gest solidarności może być iskierką nadziei dla kogoś, kto stracił wszystko. Trwa dramatyczna walka, aby mogli zdążyć przed zbliżającą się zimą wrócić do domów. Okażmy solidarność" - podkreślili.
CZYTAJ TAKŻE: Referendum strajkowe w Poczcie Polskiej potrwa do 11 października
CZYTAJ TAKŻE: "Ekspert od zwalniania". Rafał Woś odpowiada prezesowi PKP Cargo
Komentarze
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

35. rocznica Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Rolnictwa NSZZ "S". Wręczono specjalne podziękowania

W Zakopanem trwa XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ "Solidarność"
