Najnowszy Tygodnik Solidarność: 99 lat niepodległości

„Już za rok będziemy się zastanawiać, czym dla Polski było ostatnie 100 lat. Będziemy po raz kolejny podkreślać, że wolność, dla wielu z nas będąca wartością najwyższą, nie jest dana raz na zawsze. Będziemy wspominać niepodległościowe zrywy, walkę o wolny kraj i palić znicze. Dziś jednak, w 99. rocznicę odzyskania niepodległości, spójrzmy, gdzie jesteśmy teraz” – proponuje zastępca redaktora naczelnego TS Maciej Chudkiewicz. Tematem numeru jest 99 rocznica odzyskania niepodległości.
 Najnowszy Tygodnik Solidarność: 99 lat niepodległości
/ TS
W ramach tematu numeru także:
W roku 1918 Polska odzyskała niepodległość. Czy dziś po niemalże stu latach od tego wydarzenia warto stawiać pytania, gdzie powinniśmy być jako kraj za następne sto lat? Na to pytanie odpowiada prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Młodzi ludzie wiedzą, że patriotyzm wymaga poświęcenia na różny sposób. To nie tylko przelewanie krwi i obrona kraju z bronią w ręku – mówi prof. Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.

– Nasz kraj opiera swoją promocję za bardzo  na emocjach, a nie na silnych polskich markach produktowych. Moim zdaniem to błąd. Polskę musimy potraktować jak produkt, którego markę musimy zbudować – mówi Grzegorz Kiszluk, twórca platformy Brief for Poland, w rozmowie z Barbarą Michałowską.

Ponadto w numerze:
Czeka mnie spore wyzwanie - mówi  minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska,
z którą rozmawia Anna Grabowska. Wywiad w najnowszym TS

Rewolucyjno-wojenny przekładaniec
Wziąwszy pod uwagę starą rzymską sentencję cui bono? (kto zyskał?), należy się zastanowić, czy rzeczywiście rewolucja w Rosji była fortelem, mającym wpłynąć na wynik wojny, czy może raczej wojna była przykrywką dla rewolucji. O sprawie pisze Szymon Woźniak.

Handel w niedzielę po węgiersku
„Przykład Węgier godzi tak zwolenników, jak i przeciwników zakazu handlu w niedzielę. To kraj, w którym zakaz utrzymano przez 13 miesięcy, a następnie się z niego wycofano. Dlaczego?” - pyta Dominik Héjj.

Czy szykują się radykalne zmiany w kodeksie pracy? - na to pytanie odpowiada dr. Jakub Szmit,  członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy działającej przy ministerstwie pracy z ramienia NSZZ Solidarność w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Medalowa młoda fala
„Młodzi polscy żużlowcy bez kompleksów przebijają się na światowych arenach. 25-letni Patryk Dudek zdobył właśnie tytuł wicemistrza świata. Rok wcześniej w tej samej rywalizacji trzeci był 21-letni wówczas Bartosz Zmarzlik. Dudek został pierwszym w historii debiutantem w cyklu Grand Prix, który zdołał osiągnąć aż drugie miejsce” - pisze Leszek Masierak.

Tygodnika Solidarność szukajcie w salonach prasowych lub pobierzcie wersję mobilną w wygodnej aplikacji dostępnej TUTAJ

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe