Oto co nas czeka w najbliższych dniach. IMGW wydał komunikat

W najbliższy weekend pogoda będzie stabilna; będzie słonecznie i ciepło, a niebo będzie bezchmurne - poinformował PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Kowalczuk.
Jesienne przymrozki, zdjęcie poglądowe Oto co nas czeka w najbliższych dniach. IMGW wydał komunikat
Jesienne przymrozki, zdjęcie poglądowe / PAP/Darek Delmanowicz

Jak podaje IMGW, piątkowe popołudnie będzie stabilne, pojawi się dużo słońca, a niebo będzie bezchmurnie, choć lokalnie może pojawić się małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna w piątek wyniesie 12 st. C na wschodzie, około 16 st. C w centrum, do 17 st. C na zachodzie kraju.

Czytaj również: Nieoficjalnie: Tak doszło do tragicznego karambolu na S7

Nowe kłopoty Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy

"Słoma z butów" i "pokory w sobie zero". Burza w sieci po emisji popularnego programu TVN

Pilny komunikat dla mieszkańców Warszawy

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Bezchmurnie, ale miejscami porywisty wiatr

Wiatr w piątek będzie wiał z południowego wschodu i z południa, będzie to wiatr słaby i umiarkowany okresami porywisty. W rejonach podgórskich Sudetów wiatr będzie silny, jego prędkość na szczytach Karkonoszy wyniesie nawet 120 km/h. Nad morzem porywy wiatru osiągną prędkość 55 km/h, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h.

Noc z piątku na sobotę również będzie bezchmurna lub z małym zachmurzeniem. Lokalnie może pojawić się mgła, która na Podkarpaciu i w Małopolsce może ograniczyć widzialność nawet do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C na wschodzie, a miejscami przy gruncie temperatura może spać nawet do -2 st. C. W Polsce centralnej, temperatura osiągnie około 4 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie lokalnie temperatura wyniesie około 9 stopni. Tej nocy wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami porywisty z południowego wschodu i z południa. Nad morzem porywy wiatru osiągną prędkość do 55 km/h, a wysoko w Sudetach do 95 km/h.

W sobotę niebo będzie głównie bezchmurne, lub z zachmurzeniem małym, tylko miejscami na zachodzie wystąpi okresowo zachmurzenie umiarkowane.

Czytaj również: Polska nie została poinformowana o tajnych aspektach planu Zełenskiego

Temperatury od 12 do 19 st. C

Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na krańcach wschodnich, około 14 st. C w centrum kraju, do 19 st. C lokalnie na zachodzie. Wiatr w sobotę będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wiać będzie z południowego wchodu i z południa. Nad morzem porywy wiatru osiągną prędkość do 60 km/h, wysoko w Sudetach nawet do 70 km/h.

Noc z soboty na niedzielę będzie bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Na południowym wschodzie Polski lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 0 st. C na południowym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 9 st. C na zachodnim wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat miejscami temperatura spadnie do -3 st. C.

Wiatr w nocy z soboty na niedzielę będzie południowo-wschodni, przeważnie słaby i umiarkowany, a miejscami porywisty. W Kotlinie Kłodzkiej porywy wiatru osiągną prędkość 60 km/h, a wysoko w Sudetach do 70 km/h.

Niedziela słoneczna

Niedziela będzie słoneczna, z małym lokalnym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 13 stopni na wschodzie do 19 stopni, na krańcach zachodnich. Tego dnia z południowego wschodu będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr. Okresowo na północy Polski wiatr może być porywisty.

Polska wciąż pozostaje w zasięgu wyżu znad wschodniej Europy. Konsekwencją wyżu jest napływ do kraju coraz cieplejszego powietrza pochodzenia polarnego morskiego, na krańcach zachodnich z domieszką powietrza zwrotnikowego. Ta sytuacja będzie się utrzymywać i wypływać na pogodę do przyszłego tygodnia, a wyż będzie przemieszczać się na południe, w okolice Ukrainy, Rumunii - wyjaśnił synoptyk. (PAP)


 

POLECANE
Źródło rządowe Ukrainy: Amerykański plan pokojowy wzywa Ukrainę do oddania części terytorium z ostatniej chwili
Źródło rządowe Ukrainy: Amerykański plan pokojowy wzywa Ukrainę do oddania części terytorium

Według ukraińskiego wyższego urzędnika, z którym rozmawiała agencja AFP cytowana przez France24, nowa propozycja pokojowa Stanów Zjednoczonych nakłada na Kijów obowiązek oddania gruntów kontrolowanych przez Rosję i zmniejszenia liczebności armii o ponad połowę.

Szef MSZ Węgier o stanowisku KE, by finansować Ukrainę, mimo doniesień o korupcji: „To szaleństwo” Wiadomości
Szef MSZ Węgier o stanowisku KE, by finansować Ukrainę, mimo doniesień o korupcji: „To szaleństwo”

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto wyraził w czwartek poparcie dla amerykańskich inicjatyw pokojowych dotyczących wojny na Ukrainie. Skrytykował KE za to, że mimo doniesień o korupcji na wysokim szczeblu na Ukrainie, proponuje dalsze finansowanie Kijowa. Określił to jako „szaleństwo”.

Polski ambasador zaatakowany w Petersburgu. Musiała reagować ochrona z ostatniej chwili
Polski ambasador zaatakowany w Petersburgu. Musiała reagować ochrona

Polski ambasador w Moskwie Krzysztof Krajewski został zaatakowany przez grupę „aktywistów” podczas pobytu w Petersburgu. Do zdarzenia doszło na jednej z głównych ulic miasta — poinformował na antenie Polsat News rzecznik MSZ Maciej Wewiór. Nie doszło do fizycznej konfrontacji, a strona rosyjska przyznała, że takie incydenty nie powinny mieć miejsca.

Tak rekrutują Rosjanie gorące
Tak rekrutują Rosjanie

Ukraińscy nastolatkowie są rekrutowani przez Rosjan na platformie Telegram, aby dokonywali aktów sabotażu na terytorium własnego kraju – alarmuje serwis BBC.

Policjanci podejrzani o nękanie bezdomnych. Skandal w Koszalinie   z ostatniej chwili
Policjanci podejrzani o nękanie bezdomnych. Skandal w Koszalinie  

Zatrzymano siedem osób podejrzewanych o nękanie osób bezdomnych. Wśród nich było sześciu koszalińskich policjantów – przekazała Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Trzy osoby usłyszały zarzuty podejmowania niezasadnych interwencji i nękania.

Donald Trump podpisał ustawę nakazującą departamentowi sprawiedliwości ujawnienie akt Epsteina z ostatniej chwili
Donald Trump podpisał ustawę nakazującą departamentowi sprawiedliwości ujawnienie akt Epsteina

Jak poinformowało BBC, prezydent USA Donald Trump ogłosił, że podpisał ustawę nakazującą ujawnienie akt rządowych związanych ze zmarłym skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

Zderzenie pociągów w Czechach. 40 osób zostało rannych z ostatniej chwili
Zderzenie pociągów w Czechach. 40 osób zostało rannych

Około 40 osób zostało rannych w wyniku zderzenia się dwóch pociągów, do którego doszło w czwartek rano w pobliżu Czeskich Budziejowic na południu Czech. Służby ratownicze podały, że dwie osoby odniosły poważne obrażenia.

Sikorski: Polskie MSZ przekaże 100 mln dolarów na broń dla Ukrainy z ostatniej chwili
Sikorski: Polskie MSZ przekaże 100 mln dolarów na broń dla Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w czwartek w Brukseli, że jego resort do końca roku przekaże 100 mln dolarów na pomoc wojskową dla Ukrainy i zakup amerykańskiej broni.

Rada UE i Parlament Europejski uzgodniły wspólnotowe przepisy prawa upadłościowego Wiadomości
Rada UE i Parlament Europejski uzgodniły wspólnotowe przepisy prawa upadłościowego

Duńska prezydencja Rady i negocjatorzy Parlamentu Europejskiego wypracowali uzgodnienia w sprawie dyrektywy UE harmonizującej niektóre aspekty prawa upadłościowego.

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii: Chrześcijański model edukacji jest niezgodny z prawem z ostatniej chwili
Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii: Chrześcijański model edukacji jest niezgodny z prawem

Jak poinformował portal European Conservative, Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii orzekł, że skoncentrowany na chrześcijaństwie model edukacji religijnej (RE) w szkołach Irlandii Północnej jest niezgodny z prawem, stwierdzając, że obecny system nie spełnia wymogu, aby nauczanie było „obiektywne, krytyczne i pluralistyczne”.

REKLAMA

Oto co nas czeka w najbliższych dniach. IMGW wydał komunikat

W najbliższy weekend pogoda będzie stabilna; będzie słonecznie i ciepło, a niebo będzie bezchmurne - poinformował PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Kowalczuk.
Jesienne przymrozki, zdjęcie poglądowe Oto co nas czeka w najbliższych dniach. IMGW wydał komunikat
Jesienne przymrozki, zdjęcie poglądowe / PAP/Darek Delmanowicz

Jak podaje IMGW, piątkowe popołudnie będzie stabilne, pojawi się dużo słońca, a niebo będzie bezchmurnie, choć lokalnie może pojawić się małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna w piątek wyniesie 12 st. C na wschodzie, około 16 st. C w centrum, do 17 st. C na zachodzie kraju.

Czytaj również: Nieoficjalnie: Tak doszło do tragicznego karambolu na S7

Nowe kłopoty Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy

"Słoma z butów" i "pokory w sobie zero". Burza w sieci po emisji popularnego programu TVN

Pilny komunikat dla mieszkańców Warszawy

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Bezchmurnie, ale miejscami porywisty wiatr

Wiatr w piątek będzie wiał z południowego wschodu i z południa, będzie to wiatr słaby i umiarkowany okresami porywisty. W rejonach podgórskich Sudetów wiatr będzie silny, jego prędkość na szczytach Karkonoszy wyniesie nawet 120 km/h. Nad morzem porywy wiatru osiągną prędkość 55 km/h, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h.

Noc z piątku na sobotę również będzie bezchmurna lub z małym zachmurzeniem. Lokalnie może pojawić się mgła, która na Podkarpaciu i w Małopolsce może ograniczyć widzialność nawet do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C na wschodzie, a miejscami przy gruncie temperatura może spać nawet do -2 st. C. W Polsce centralnej, temperatura osiągnie około 4 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie lokalnie temperatura wyniesie około 9 stopni. Tej nocy wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami porywisty z południowego wschodu i z południa. Nad morzem porywy wiatru osiągną prędkość do 55 km/h, a wysoko w Sudetach do 95 km/h.

W sobotę niebo będzie głównie bezchmurne, lub z zachmurzeniem małym, tylko miejscami na zachodzie wystąpi okresowo zachmurzenie umiarkowane.

Czytaj również: Polska nie została poinformowana o tajnych aspektach planu Zełenskiego

Temperatury od 12 do 19 st. C

Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na krańcach wschodnich, około 14 st. C w centrum kraju, do 19 st. C lokalnie na zachodzie. Wiatr w sobotę będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wiać będzie z południowego wchodu i z południa. Nad morzem porywy wiatru osiągną prędkość do 60 km/h, wysoko w Sudetach nawet do 70 km/h.

Noc z soboty na niedzielę będzie bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Na południowym wschodzie Polski lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 0 st. C na południowym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 9 st. C na zachodnim wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat miejscami temperatura spadnie do -3 st. C.

Wiatr w nocy z soboty na niedzielę będzie południowo-wschodni, przeważnie słaby i umiarkowany, a miejscami porywisty. W Kotlinie Kłodzkiej porywy wiatru osiągną prędkość 60 km/h, a wysoko w Sudetach do 70 km/h.

Niedziela słoneczna

Niedziela będzie słoneczna, z małym lokalnym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 13 stopni na wschodzie do 19 stopni, na krańcach zachodnich. Tego dnia z południowego wschodu będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr. Okresowo na północy Polski wiatr może być porywisty.

Polska wciąż pozostaje w zasięgu wyżu znad wschodniej Europy. Konsekwencją wyżu jest napływ do kraju coraz cieplejszego powietrza pochodzenia polarnego morskiego, na krańcach zachodnich z domieszką powietrza zwrotnikowego. Ta sytuacja będzie się utrzymywać i wypływać na pogodę do przyszłego tygodnia, a wyż będzie przemieszczać się na południe, w okolice Ukrainy, Rumunii - wyjaśnił synoptyk. (PAP)



 

Polecane
Emerytury
Stażowe