REKLAMA

[video] Wizyta prezydenta Iraku w Polsce. Andrzej Duda: Liczymy, że dojdzie do podpisania umów

Kwestie bezpieczeństwa, w tym głównie aktualna sytuacja na Bliskim Wschodzie, eksport polskiej żywności, a także rozwój współpracy gospodarczej były głównymi tematami rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą Iraku Mohammedem Fuadem Masumem Khaderem, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Polsce.
Jakub Szymczuk/ KPRP [video] Wizyta prezydenta Iraku w Polsce. Andrzej Duda: Liczymy, że dojdzie do podpisania umów
Jakub Szymczuk/ KPRP / prezydent.pl

Mówiliśmy o możliwości zacieśniania współpracy pomiędzy polskim górnictwem i gazownictwem naftowym i spółkami z tej grupy kapitałowej, a podmiotami irackimi, choćby jeśli chodzi o wydobycie węglowodorów, gazu. Mówiliśmy także o współpracy Lotosu z jego partnerami w Iraku. Już dzisiaj jest sprowadzana ropa naftowa z Iraku


- mówił Andrzej Duda. Prezydent podkreślił także, iż w Iraku wciąż są obecni polscy żołnierze w ramach kontyngentów wojskowych, realizowanych przez NATO.
 

Z uznaniem obserwujemy działania władz Iraku i armii irackiej w przywracaniu pokoju oraz walki z zagrożeniem terrorystycznym 


- powiedział prezydent Duda.  Dodał, że Polska jest "absolutnie zwolennikami jednolitości terytorialnej Iraku i zachowania spoistości państwa irackiego".
 
źródło: prezydent.pl, tvp info


#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura