REKLAMA

Dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Kościół obchodzi tej niedzieli IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, wszyscy wierni uwrażliwiani są w tym czasie szczególnie na miłosierdzie wobec braci w wierze, którzy cierpią z powodu prześladowań. W zakres pomocy wchodzi tak modlitwa, jak i jałmużna.
 Dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
/ zbiory prywatne
Instytuty monitorujące wolność religijną podają, że szacunkowo 45 mln chrześcijan zginęło w XX i XXI wieku tylko dlatego, że byli wyznawcami Chrystusa
- mówił ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej filii organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 
Syria uchodziła do tej pory za wzorcowy kraj, gdzie relacje z tym nie radykalnym islamem były poprawne, a duchowni katoliccy składali życzenia sąsiadom muzułmanom z okazji ich świąt, odwiedzali się. Wraz z terroryzmem islamskim sponsorowanym przez Arabię Saudyjską, Kuwejt i inne kraje Zatoki Perskiej, niestety doszło tam do tego, co mamy dzisiaj
- dodał.


W Syrii populacja chrześcijan zmniejszyła się w ostatnich latach o 50%, w Iraku o 66%. Większość uchodźców w tych krajów przebywa obecnie w Libanie, w którym ilość osób przyjezdnych stanowi teraz około 1/3 ogółu. Rodzi to wiele problemów natury ekonomicznej, etnicznej i wyznaniowej. 

Organizacja katolicka - Pomoc Kościołowi w Potrzebie mająca już ponad 60 lat, obecnie wspiera chrześcijan w Afryce, Azji i Ameryce Płd. Z pomocą darczyńców i wolontariuszy wprowadza w życie około 7 tys. projektów. Przyjmuje się, że ponad 100 tys. chrześcijan ginie każdego roku z powodu wyznawanej wiary, 200 mln jest prześladowanych, 350 mln dyskryminowanych.

Jest możliwość wsparcia tego dzieła poprzez wysłanie SMSa na numer 72405, w treści wpisując hasło: "RATUJE". Koszt jednej wiadomości, to 2,46zł z Vatem. 


źródło: GN

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura