Szukaj
Konto

Potężne pożary w Los Angeles. Władze obcinały pieniądze straży pożarnej i dawały na LGBT

11.01.2025 13:11
flaga LGBT
Źródło: pixabay
Komentarzy: 0
Burmistrz Los Angeles Karen Bass obcięła budżet straży pożarnej o 17,6 mln dolarów, przekierowując środki na pomoc dla nielegalnych imigrantów oraz walki z bezdomnością - informuje portal Do Rzeczy.

W hrabstwie Los Angeles nie ma wystarczającej liczby strażaków, aby walczyć z kilkoma pożarami tej wielkości - piszą amerykańskie media, powołując się na przedstawicieli lokalnych służb.

- 29 jednostek straży pożarnej w hrabstwie Los Angeles nie jest przygotowanych na tak rozległą katastrofę. Z jednym lub dwoma większymi pożarami można sobie poradzić, ale nie z czterema, zwłaszcza przy tak silnych wiatrach i wysokiej suszy

- mówił szef straży pożarnej Anthony Marrone.

Gejowskie chóry i kawiarnie dla osób trans były priorytetem

Portal Daily Caller wskazał, że władze miasta przeznaczyły ogromne środki na różne programy LGBT, w tym: chóry gejowskie, kawiarnie dla osób trans i promowanie "sprawiedliwości społecznej". Chodzi o kilkaset tysięcy dolarów. Pieniądze trafiły m.in. do Departamentu Praw Obywatelskich i Praw Człowieka oraz Równości.

Potężne pożary w Los Angeles. Władze obcinały pieniądze straży pożarnej i dawały na LGBT

Burmistrz Los Angeles Karen Bass obcięła budżet straży pożarnej o 17,6 mln dolarów, przekierowując środki na pomoc dla nielegalnych imigrantów oraz walki z bezdomnością, lecz na konferencji prasowej stwierdziła, że żadna z dokonanych redukcji budżetowych "nie miałaby wpływu na sytuację, z którą mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich kilku dni".

Musk skrytykowany

Opisujący podobne zaniedbania Elon Musk spotkał się z krytyką m.in. The Washington Post

"Musk wielokrotnie wspierał twierdzenia, że inwestycje straży pożarnej w Los Angeles w programy różnorodności, równych szans i włączenia (ang. DEI - diversity, equity, and inclusion - PAP) kosztują życie, marnując pieniądze, które można by wydać na reagowanie na katastrofy, sugerując, że zniszczenia można by złagodzić, gdyby zatrzymano więcej białych mężczyzn"

- napisał dziennik.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 11.01.2025 13:11
Źródło: dorzeczy, Washington Post