REKLAMA

Morawiecki: 223 tys. miejsc pracy w przemyśle

W ciągu roku w Polsce utworzyliśmy 223 tys. miejsc pracy w przemyśle na 355 tys. w UE - mówił w piątek podczas Kongresu 590 w Rzeszowie minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 Morawiecki: 223 tys. miejsc pracy w przemyśle
/ screen YouTobe

"Odnieśliśmy niebywały sukces w ramach Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polska utworzyła w ciągu ostatniego roku 223 tys. miejsc pracy w przemyśle na 355 tys. miejsc pracy w przemyśle w całej Unii Europejskiej, mając 8 proc. populacji całej Unii Europejskiej" - powiedział Morawiecki. Dodał, że dwie trzecie miejsc pracy w przemyśle utworzone zostaną u nas.
 

Więcej: [video] Mateusz Morawiecki: Aby być w gronie wygranych, musimy stawiać na patriotyzm gospodarczy >>

 

"Przełożyliśmy tę wajchę rozwojową, utworzyliśmy najwięcej miejsc pracy w przemyśle, a wy przedsiębiorcy najlepiej wiecie, co to oznacza. To oznacza mnóstwo dodatkowych możliwości kooperacji, tak jak tu w Dolinie Lotniczej. Kiedy się rok temu spotkałem z przedsiębiorcami powstało mnóstwo polskich firm od zera, dzisiaj mają po 100-200 mln obrotów i eksportują na cały świat" - mówił Morawiecki.


 

Wicepremier zapowiedział też odrzucenie "dogmatu, że zasady kapitalizmu są święte, nieubłagane i jednolite". - To dogmat nieprawdziwy. Kapitalizm jest różny. Największe sukcesy odnoszą nie kraje z najniższymi podatkami, ale te, które mają spójny system społeczny i zapewniają pracownikom możliwość rozwoju. Zasady kapitalizmy nie są wyryte w kamieniu. 120 lat temu nikt nie interesował się bezrobotnymi, a dziś to poważny problem - tłumaczył.

- Chcemy kapitalizmu dla interesariuszy, nie dla udziałowców. To fundamentalna różnica. (...) Potrzebujemy kapitalizmu dla wielu - mówił
 

Źródło: Rp.pl/money.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura