Porażające liczby. W Jemenie do końca roku może umrzeć 50 000 dzieci z powodu chorób i niedożywienia

Jak donosi brytyjski "The Independent" eksperci przewidują, że do końca bieżącego roku w Jemenie umrze ponad 50 tys. dzieci. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wyczerpanie kraju wojną, głód, a także choroby - w szczególności epidemia cholery, która rozwinęła się w największą epidemię we współczesnej historii.
 Porażające liczby. W Jemenie do końca roku może umrzeć 50 000 dzieci z powodu chorób i niedożywienia
/ pixabay.com
Aż 400 000 dzieci potrzebuje specjalnego leczenia z powodu ostrego niedożywienia. Z powodu braku pomocy każdego dnia umiera około 130 z nich. Gazeta opowiada historię matki, która za wszelką cenę chciała ocalić swe dziecko od śmierci, dlatego sprzedała część majątku, by zabrać córkę do szpitala w mieście Hajja.

Liczby te porażają; mimo to organizacje charytatywne alarmują, że są to ostrożne szacunki; zostały one wyliczone jeszcze przed nałożeniem blokady, która znacznie utrudniła dostęp ludności do pomocy humanitarnej i zywności.
 

Nasi pracownicy nie mogą dotrzeć do społeczności, aby zapewnić jej opiekę ratunkową i dostarczyć bardzo potrzebne zapasy (...) Całkowicie niedopuszczalnym jest pozwolić dzieciom umrzeć z powodu zaniedbania i braku woli politycznej. Jeżeli blokada nie zostanie natychmiast zniesiona, umrze jeszcze więcej dzieci


- alarmują organizacje charytatywne.

źródło: swiato-poglad.pl

#REKLAMA_POZIOMA# 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe