loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Porażające liczby. W Jemenie do końca roku może umrzeć 50 000 dzieci z powodu chorób i niedożywienia
Opublikowano dnia 17.11.2017 15:32
Jak donosi brytyjski "The Independent" eksperci przewidują, że do końca bieżącego roku w Jemenie umrze ponad 50 tys. dzieci. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wyczerpanie kraju wojną, głód, a także choroby - w szczególności epidemia cholery, która rozwinęła się w największą epidemię we współczesnej historii.

pixabay.com
Aż 400 000 dzieci potrzebuje specjalnego leczenia z powodu ostrego niedożywienia. Z powodu braku pomocy każdego dnia umiera około 130 z nich. Gazeta opowiada historię matki, która za wszelką cenę chciała ocalić swe dziecko od śmierci, dlatego sprzedała część majątku, by zabrać córkę do szpitala w mieście Hajja.

Liczby te porażają; mimo to organizacje charytatywne alarmują, że są to ostrożne szacunki; zostały one wyliczone jeszcze przed nałożeniem blokady, która znacznie utrudniła dostęp ludności do pomocy humanitarnej i zywności.
 

Nasi pracownicy nie mogą dotrzeć do społeczności, aby zapewnić jej opiekę ratunkową i dostarczyć bardzo potrzebne zapasy (...) Całkowicie niedopuszczalnym jest pozwolić dzieciom umrzeć z powodu zaniedbania i braku woli politycznej. Jeżeli blokada nie zostanie natychmiast zniesiona, umrze jeszcze więcej dzieci


- alarmują organizacje charytatywne.

źródło: swiato-poglad.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Po Helsinkach Rosja przygotowuje się na nowe sankcje i nie chce ustępować nawet na krok.
Amerykańska elita, dość jednogłośnie, niezależnie od orientacji skrytykowała postawę prezydenta Trumpa na konferencji prasowej kończącej szczyt w Helsinkach. Teraz Kongres chce wysłuchać relacji tłumaczki uczestniczącej w rozmowach „w cztery oczy” z Rosyjskim prezydentem, bo jak widać, amerykańscy deputowani nie mają zaufania do prezydenta i obawiają się, że w trakcie rozmów poczynił jakieś zbyt daleko idące deklaracje czy wręcz koncesje na rzecz Moskwy. Ten kontekst wewnątrzamerykański jest niesłychanie ważny, a sądząc z zachowania Trumpa, który tłumaczył się publicznie i korygował swe słowa (podważające zaufanie do służb specjalnych), wręcz najważniejszy. Wydaje się, że niezależnie od tego, co stało się w Helsinkach, teraz, zarówno administracja, jak i Kongres dążyły będą z jednej strony do udowodnienia, że żadnego zmiękczenia politycznej presji na Rosję nie będzie (administracja) albo do takiego związania rąk prezydentowi, aby nawet gdyby chciał żadnego resetu nie mógł zrealizować (Kongres).
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie tylko ok. 50% planowanego
Mimo, że nie ma jeszcze danych dotyczących realizacji budżetu państwa na koniec czerwca 2017 roku, pojawia się coraz więcej analiz sporządzanych przez banki, z których wynika, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie około 50% planowanego w wysokości 41,5 mld zł.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.