loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Porażające liczby. W Jemenie do końca roku może umrzeć 50 000 dzieci z powodu chorób i niedożywienia
Opublikowano dnia 17.11.2017 15:32
Jak donosi brytyjski "The Independent" eksperci przewidują, że do końca bieżącego roku w Jemenie umrze ponad 50 tys. dzieci. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wyczerpanie kraju wojną, głód, a także choroby - w szczególności epidemia cholery, która rozwinęła się w największą epidemię we współczesnej historii.

pixabay.com
Aż 400 000 dzieci potrzebuje specjalnego leczenia z powodu ostrego niedożywienia. Z powodu braku pomocy każdego dnia umiera około 130 z nich. Gazeta opowiada historię matki, która za wszelką cenę chciała ocalić swe dziecko od śmierci, dlatego sprzedała część majątku, by zabrać córkę do szpitala w mieście Hajja.

Liczby te porażają; mimo to organizacje charytatywne alarmują, że są to ostrożne szacunki; zostały one wyliczone jeszcze przed nałożeniem blokady, która znacznie utrudniła dostęp ludności do pomocy humanitarnej i zywności.
 

Nasi pracownicy nie mogą dotrzeć do społeczności, aby zapewnić jej opiekę ratunkową i dostarczyć bardzo potrzebne zapasy (...) Całkowicie niedopuszczalnym jest pozwolić dzieciom umrzeć z powodu zaniedbania i braku woli politycznej. Jeżeli blokada nie zostanie natychmiast zniesiona, umrze jeszcze więcej dzieci


- alarmują organizacje charytatywne.

źródło: swiato-poglad.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: ZLP nie zasiedział Oleandrów
Władze Krakowa są gotowe na rozpoczęcie remontu Domu im. Józefa Piłsudskiego jeszcze przed definitywnym zakończeniem sporu prawnego.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kulinaria i konspiracja
- Dzisiaj gotuję obiad - oświadczyła siostra Łukaszka.\nWywołała tym samym u Hiobowskich atak paniki, bowiem jej umiejętności kulinarne cieszyły się poważaniem, ale nie takim jak chciała. Tata Łukaszka twierdził, że jej rosół może śmiało konkurować ze śliną Obcego.
avatar
Przemysław
Jarasz

Mężczyzna zadał partnerce 20 ciosów śrubokrętem w głowę w obecności ich rocznego dziecka
W obecności zaledwie rocznej córeczki, 42-letni mężczyzna okrutnie uśmiercił swą 33-letnią partnerkę w ich mieszkaniu przy ul. Czarnieckiego w Zabrzu. A działo się to dokładnie w Dniu Kobiet. Jak ustalił lokalny "Głos Zabrza i Rudy Śl.", zabrzanin zadał swej ukochanej, a zarazem matce swego dziecka około 20 (!) ciosów śrubokrętem krzyżakowym w głowę i jej okolice, a także w inne części ciała. Ofiara nie miała szans na ratunek, zaś sam sprawca został szybko zatrzymany przez policję na miejscu tragedii po tym, gdy sam zadzwonił na numer 112 z szokującą wiadomością. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie. Tymczasem jak ustaliliśmy, zamordowana kobieta już przed miesiącem ratowała się ucieczką przed agresywnym partnerem do domu samotnej matki w Zabrzu-Rokitnicy. Niestety, wbrew podpowiedziom tamtejszego personelu, nie zerwała definitywnie kontaktów z oprawcą i co rusz się z nim spotykała.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.