loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Porażające liczby. W Jemenie do końca roku może umrzeć 50 000 dzieci z powodu chorób i niedożywienia
Opublikowano dnia 17.11.2017 15:32
Jak donosi brytyjski "The Independent" eksperci przewidują, że do końca bieżącego roku w Jemenie umrze ponad 50 tys. dzieci. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wyczerpanie kraju wojną, głód, a także choroby - w szczególności epidemia cholery, która rozwinęła się w największą epidemię we współczesnej historii.

pixabay.com
Aż 400 000 dzieci potrzebuje specjalnego leczenia z powodu ostrego niedożywienia. Z powodu braku pomocy każdego dnia umiera około 130 z nich. Gazeta opowiada historię matki, która za wszelką cenę chciała ocalić swe dziecko od śmierci, dlatego sprzedała część majątku, by zabrać córkę do szpitala w mieście Hajja.

Liczby te porażają; mimo to organizacje charytatywne alarmują, że są to ostrożne szacunki; zostały one wyliczone jeszcze przed nałożeniem blokady, która znacznie utrudniła dostęp ludności do pomocy humanitarnej i zywności.
 

Nasi pracownicy nie mogą dotrzeć do społeczności, aby zapewnić jej opiekę ratunkową i dostarczyć bardzo potrzebne zapasy (...) Całkowicie niedopuszczalnym jest pozwolić dzieciom umrzeć z powodu zaniedbania i braku woli politycznej. Jeżeli blokada nie zostanie natychmiast zniesiona, umrze jeszcze więcej dzieci


- alarmują organizacje charytatywne.

źródło: swiato-poglad.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.