Trzaskowski czy Nawrocki? Nowy sondaż prezydencki

Trzaskowski liderem
Badanie przeprowadzone przez pracownię Opinia24 wskazuje, że Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej zdobywa 35,3 proc. poparcia w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Na drugim miejscu znajduje się Karol Nawrocki, prezes IPN i kandydat wspierany przez PiS, z 22,1 proc. głosów. Sławomir Mentzen z Konfederacji zamyka podium, uzyskując 13,2 proc. poparcia.
Szymon Hołownia z Polski 2050 uzyskał 6,8 proc. głosów, Grzegorz Braun zdobył 2,9 proc., Magdalena Biejat z Lewicy otrzymała 2,2 proc., a Adrian Zandberg z Razem - 1,5 proc. Następnie: Marek Jakubiak - 0,9 proc., Marek Woch - 0,2 proc. oraz Piotr Szumlewicz - 0 proc.
Ponadto 12,7 proc. respondentów wskazało odpowiedź "trudno powiedzieć".
- "Zamknięcie awaryjne". Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat
- Karol Nawrocki prowadzi. Jest nowy sondaż
Kto wygrał w drugiej turze?
Jeżeli w drugiej turze spotkają się Trzaskowski z Nawrockim, sondaż przewiduje, że Trzaskowski uzyska 52,4 proc. głosów, a Nawrocki - 35,2 proc.
12,4 proc. ankietowanych nie zdecydowało jeszcze, na kogo odda głos w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Będzie postępowanie karne wobec doradców prezydenta Nawrockiego. Decyzja Waldemara Żurka

Prezydent Karol Nawrocki ułaskawił Weronikę Krawczyk. Jest komunikat

Nawrocki pogratulował Magyarowi. Prezydent wskazał na Warszawę
Karol Nawrocki: „Za wolność Europy Zachodniej płaciły takie narody jak mój”

Wybory na Węgrzech. Jest sondaż opozycyjnego medium

