REKLAMA

Jerzy Bukowski: Łagier Sołowki versus Mein Kampf

Kiedy zapytała jednego z pracowników obsługi, skąd pomysł na taki motyw imprezy, ten wyjaśnił jej, że to tylko zabawa.
 Jerzy Bukowski: Łagier Sołowki versus Mein Kampf
/ pixabay.com
          Ze słusznym oburzeniem potraktowana została impreza zorganizowana w jednym z klubów studenckich w norweskim Trondheim, w trakcie której barmani w mundurach SS podawali drinki o nazwach Auschwitz, Blitzkrieg, Mein Kampf, Krew i Honor, Noc i Mgła, Orle Gniazdo, Luftwaffe i wiele innych o podobnych nazwach odwołujących się do nazimu - poinformowała „Rzeczpospolita” powołując się na portal www.vg.no
         Szczegóły ujawniła w rozmowie z tym portalem jedna z uczestniczek wydarzenia, która po przybyciu na miejsce otrzymała bilet z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Powiedziała, że goście bawili się wśród drutów kolczastych zamontowanych na ścianach. Kiedy zapytała jednego z pracowników obsługi, skąd pomysł na taki motyw imprezy, ten wyjaśnił jej, że to tylko zabawa.
         Rzecznik prasowy Unii Studenckiej przeprosił już za skandaliczne wydarzenie, a ja zastanawiam się, czy podobną reakcję wywołałaby - nie tylko w Norwegii - wesoła impreza w pomieszczeniu wystylizowanym na barak w sowieckim gułagu, podczas której  serwowano by drinki o nazwach: Łagier Sołowki, Krwawy Feliks, Urok Stalina, Międzynarodówka Komunistyczna.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura