Szukaj
Konto

Znany dziennikarz "Gazety Wyborczej" z zakazem wstępu do Sejmu

06.02.2025 15:42
Wojciech Czuchnowski atakuje Dariusza Mateckiego
Źródło: fot. Screen "X" Dariusz Matecki
Komentarzy: 0
– Komendant Straży Marszałkowskiej zdecydował o zawieszeniu możliwości wstępu na teren parlamentu dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu na dwa miesiące – poinformował marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Postanowienie ma związek z incydentem, w którym uczestniczył poseł PiS Dariusz Matecki.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zaatakował posła PiS

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki opublikował w sieci nagranie, na którym pomiędzy nim a dziennikarzem "Gazety Wyborczej" Wojciechem Czuchnowskim doszło do ostrej wymiany zdań. Znany dziennikarz "Gazety Wyborczej" miał także zaatakować fizycznie posła PiS Dariusza Mateckiego.

Matecki przekazał, że "w przyszłym tygodniu do sądu trafi prywatny akt oskarżenia przeciwko Czuchnowskiemu i zawiadomienie do prokuratury".

To jest zachowanie akredytowanego dziennikarza na terenie Sejmu wobec posła opozycji. Dopiero co wpłynęło kilka tysięcy złotych od Gazety Wyborczej za poprzedni przegrany przez ich dziennikarza proces

- oświadczył Matecki.

Wojciech Czuchnowski z zakazem wstępu do Sejmu

W czwartek, podczas konferencji prasowej, marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał, że Prezydium Sejmu zapoznało się już z decyzją komendanta Straży Marszałkowskiej.

Po analizie materiału wideo, po rozmowach ze strażnikiem, który był przy tym zajściu obecny, (...) komendant podjął decyzję o zawieszeniu przepustki prawa wstępu na teren parlamentu panu redaktorowi Czuchnowskiemu na okres dwóch miesięcy, ze względu na używane przez niego sformułowania i na zachowania, które w tym momencie prezentował

- poinformował Hołownia.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 06.02.2025 15:42
Źródło: PAP