REKLAMA

Manuela Gretkowska porównuje naszą dziennikarkę do jaskiniowca, bo ośmieliła się skrytykować Timmermansa

- Polska to żadna Rzeczpospolita. Nie ma co się kłócić Druga czy Trzecia. Rządzi nami Kościół i patriarchat, proponuję więc zmienić nazwę na Hujnia (pisownia oryginalna – przyp. red.) Niepospolita. Pierwsza i jedyna w Unii Europejskiej - pisała pisarka Manuela Gretkowska pisarka mocno identyfikująca się z "obrońcami demokracji" w tekście "Polska to żadna Rzeczpospolita. Nie ma co się kłócić Druga czy Trzecia. Rządzi nami Kościół i patriarchat", w którym postawiła tezę jakoby w Polsce w odróżnieniu od Stanów Zjednoczonych mężczyźni nie ponoszą konsekwencji swoich bezeceństw. Nasza dziennikarka Halina Kaczmarczyk ośmieliła się odpowiedzieć jej w liście otwartym opublikowanym na łamach polonijnego "Nowego Dziennika". No i się zaczeło...
 Manuela Gretkowska porównuje naszą dziennikarkę do jaskiniowca, bo ośmieliła się skrytykować Timmermansa
/ screen YouTube

Dlaczego opisuję dwóch amerykańskich patafianów, jakby naszych było mało? Różnica jest taka, że jednak USA to Stany Zjednoczone. Różnych Stanów, nowoczesnych i zachowawczych. Póki co media tam działają. A prawo jest niezależne, mimo pomyłek i niedoskonałości. Przy tym, Polska to żadna Rzeczpospolita. Nie ma co się kłócić Druga czy Trzecia. Rządzi nami Kościół i patriarchat, proponuję więc zmienić nazwę na Hujnia Niepospolita. Pierwsza i jedyna w Unii Europejskiej.


- pisze Gretkowska

Tu mozna zapoznać się z tekstem Manueli Gretkowskiej

Kaczmarczyk odpowiada w ostrym liście otwartym:

Szanowna Pani, Przytacza Pani przykłady amerykańskich osób publicznych: Harveya Weinsteina i Tima Murphy’ego jako megamolesterów, wyłonionych ostatnio dla uciechy telewidzów i użytkowników innych mediów w USA. Dziękuję. Najprawdopodobniej nic bym o nich nie wiedziała, bo temat cudzołożny w USA stał się od kilku lat dość pospolity i mało kto się tym przejmuje.

Wyjaśniam: oskarżenia o molestowanie, proszę Pani, oznaczają na ogół, że dana osoba przeciwstawiła się jakiemuś lobby, można również oskarżyć o rasizm z podobnym skutkiem. Zaczadziała Pani legendą Ameryki (wypowiedź na temat Doliny Krzemowej to kazanie dla polskich maluczkich, aby się boga bali**) i uważa, że zachowanie pozaekranowe dwóch panów, których Pani wymienia, w zasadzie, to nic takiego, bo oni teraz muszą zrezygnować z lukratywnych stanowisk, a w Polsce tak się nie dzieje. Faktycznie Murphy ma przegwizdane na długo, natomiast Weinstein zapłaci, przycichnie na chwilę, a potem z tego materiału nakręci następny megakasowy film


- napisała do Gretkowskiej Halina Kaczmarczyk

Otóż, media amerykańskie działają dokładnie tak jak polskie: po jednej stronie lewacki CNN, rozsiewający propagandę przeciw obecnemu prezydentowi, plus kilka innych stacji wspomagających, po prawej Fox News Chanel i ciesząca się dużą estymą stacja radiowa Patriot.

W Polsce nadaje lewacka TVN z przybudówkami i prawicowa TVP. Kto chce – słucha jednych, kto chce – drugich. I jakiekolwiek dramatyczne żądanie wolności słowa w Polsce i USA są wyważaniem otwartych drzwi. Również Telewizja Trwam ma wiele swoich odpowiedników w USA.


- pisze Kaczmarczyk

Właściwie odnoszę wrażenie, że ten niefortunny opis (sprawny warsztatowo) dwóch panów z Ameryki stał się jedynie pretekstem do wygłoszenia, jak się Pani zdawało, zdania, które rzuci na kolana naród, a przynajmniej poruszy do głębi. Tymczasem większość społeczeństwa polskiego wie o tym, że wcale nie jesteśmy na pierwszym miejscu w sławieniu penisa w UE. Jego moc jest znacznie bardziej decydująca w muzułmańskich dzielnicach Brukseli, Paryża, Oslo, Sztokholmu czy Berlina, a postawa dominacyjna w stosunku do kobiety jest znacznie bardziej nachalna niż nasza rodzima kościelna. Islamscy uchodźcy, którzy dokonali inwazji na te kraje europejskie, które sobie na to pozwoliły, traktują submisywne zachowania kobiet niczym zjawisko tak naturalne, jak wschód i zachód słońca.

Dlatego proszę Pani coraz więcej osób myśli o wytoczeniu Pani procesu o zniesławienie Polski, do czego dodałabym kłamstwo i świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd.


- kończy nasza dziennikarka

A na na Facebooku dodaje:

Po zobaczeniu pani Manueli Gretkowskiej w towarzystwie pana Timmermansa na zdjeciu zamieszczonym na pisarki profilu, pozwolilam sobie skomentowac to zdarzenie nastepujaco:

Szanowna Pani, mniej donoszenia, wiecej czytania. Moze zrozumialaby Pani, skad się bierze pana Timmermansowa fobia na temat Polski. Otoz prosze Pani jest on potomkiem w linii dosc prostej hitlerowcow holenderskich. Czy wie Pani rowniez, ze salwowal sie ucieczka do UE, bo go wywalili z rzadu holenderskiego? Gratuluje nowej znajomosci.


Na co Gretkowska odpowiada:

- A czy pani zdaje sobie sprawę, że pochodzi w prostej linii od tej na zdjęciu? W UE nikt się nie salwuje ucieczką bo działa prawo, a nie Prawo i Sprawiedliwość


- odpowiedziała Manuela Gretkowska na Facebooku ilustrując wypowied grafiką jaskiniowca i banując Halinę Kaczmarczyk

- Pani tez. Taka jest Historia Naturalna


- odpowiedziała Halina Kaczmarczyk


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura