Komunikat dla mieszkańców Warszawy. Sparaliżowane będzie pięć dzielnic

Mieszkańców Warszawy czekają w niedzielę duże niespodzianki w związku z odbywającym się w stolicy "Półmaratonem Warszawskim" i "Biegiem na Piątkę". Sparaliżowane zostanie pięć dzielnic: Śródmieście, Żoliborz, Bielany, Praga-Północ i Praga-Południe. W dodatku zamknięte będą mosty Poniatowskiego i Gdański. - Ulice na obu trasach zostaną zamknięte, a autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.
Warszawa
Warszawa / pixabay

W związku ze wspomnianymi imprezami, które odbędą się w niedzielę, kierowcy nie zaparkują na błoniach Stadionu Narodowego. Ograniczenie zostało wprowadzone już od godzin porannych w piątek. Oprócz tego zamkniętych będzie wiele ulic. ZTM poinformował, że autobusy i tramwaje pojadą objazdami.

- Ulice na obu trasach zostaną zamknięte, a autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami 

- przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Niedzielne utrudnienia w ruchu zaczną się od godz. 4.00, kiedy dojdzie do zamknięcia alei i mostu Poniatowskiego. Tym samym od rana na odcinku od placu Starynkiewicza do ronda Waszyngtona nie pojadą tramwaje. Przywrócenie ruchu na moście zaplanowano na godz. 14.00.

- Uczestnicy obu biegów w niedzielę, 30 marca, na podstawie numeru startowego będą uprawnieni do nieodpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami, metrem, pociągami SKM, KM i WKD w graniach I strefy biletowej 

- poinformował ZTM.

Będą zamykane ulice

Następnie od godz. 9:00 do 10:30 zamknięta będzie ulica Wału Miedzeszyńskiego i Wybrzeża Szczecińskiego, która prowadzi w kierunku Pragi-Północ od ul. Zwycięzców do Zamoście.

 Jezdnia ulic Zamoście i Sokolej w stronę Targowej będzie wyłączona z ruchu od godz. 9.00 do 15.00, a prowadząca w kierunku mostu Świętokrzyskiego od godz. 11.00 do 15.00.

 Również od godz. 9.00 dojdzie do zamknięcia obu jezdni Alej Jerozolimskich. Dokładniej od ronda de Gaulle'a do mostu Poniatowskiego. Jezdnia w kierunku centrum w godz. 10.30 - 12.00 zostanie zamknięta od ronda de Gaulle'a do ronda Dmowskiego.

Ruch zostanie również wyłączony na jezdni Marszałkowskiej w kierunku placu Bankowego na odcinku od ronda Dmowskiego do Królewskiej. Ulica będzie zamknięta w godz. 10.30 - 12.30. W tym czasie kierowcy nie przejadą w poprzek Świętokrzyską.

Utrudnienia na Trakcie Królewskim

Dojdzie także do zamknięcia ul. Królewskiej w kierunku Krakowskiego Przedmieścia od godz. 10.30 do 12.00. Z kolei w godzinach 10.30-13.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Miodowa, Bonifraterska i Muranowska (jezdnia w kierunku Stawki). Natomiast podczas biegów pozostanie otwarty przejazd ulicami: Sanguszki, Konwiktorską i Międzyparkową.

 Ulica Andersa będzie całkowicie zamknięta od Muranowskiej do Zajączka w godz. 10.30 - 13.30. W tych samych godzinach zostanie przy tym wyłączona z ruchu jezdnia ul. Mickiewicza od wiaduktu nad torami kolejowymi w kierunku Trasy Armii Krajowej. Otwarty pozostanie przejazd w przeciwną stronę. Z placu Wilsona kierowcy nie pojadą w kierunku Wisłostrady.

Ulica Rudzka i Lektykarska zostaną wyłączone z ruchu w godz. 10.30 - 13.30, a Podleśna i Gwiaździsta od 11.00 do 14.00.

 Uwaga na ruch na mostach

Z kolei od godz. 11:00 do 14:30 będzie zamknięta jezdnia Wybrzeża Gdyńskiego w kierunku centrum na odcinku od mostu Skłodowskiej-Curie do mostu Gdańskiego. Kierowcy nie zjadą na Wisłostradę do centrum z: Pułkowej, mostu Skłodowskiej-Curie, Trasy AK, mostu Grota-Roweckiego i ul. Krasińskiego. Ruch na nitce w stronę Łomianek przez cały czas trwania zawodów będzie utrzymany.

Ul. Krajewskiego, Zakroczymska i Szymanowska także zostaną wyłączone z ruchu, od godz. 11.00 do 14.30. W tym samym czasie dojdzie do zamknięcia jedni ul. Słomińskiego i mostu Gdańskiego w kierunku Pragi-Północ. Nitka w kierunku Śródmieścia będzie cały czas przejezdna.

 Wybrzeże Helskie będzie nieprzejezdne w godz. 11.00 - 15.00. Kierowcy nie wjadą tu z Zatylnej i z Ratuszowej. W tych samych godzinach będzie zamknięte Wybrzeże Szczecińskie od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Świętokrzyskiego. Również od godz. 11:00 do 15:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Okrzei (od Wybrzeża Szczecińskiego do Jagiellońskiej), Jagiellońska (od Okrzei do Zamoyskiego), Zamoyskiego (od Jagiellońskiej do Targowej) i Sokola.

Zmiany w kursowaniu komunikacji

Jak przekazano, w niedzielę skróconymi trasami pojadą autobusy linii: 106 (Ostroroga - plac Grzybowski), 178 (Skorosze - rondo Daszyńskiego), 503 (Natolin Płn. - plac Konstytucji), 518 (Nowodwory - Metro Marymont) i 521 (Falenica - rondo Wiatraczna). Od początku dnia trasami zmienionymi będą kursowały tramwaje linii: 7, 9, 22 i 24 oraz autobusy 111, 117, 158 i 507.

 Potem od godz. 9:00 sukcesywnie będą zamykane kolejne ulice na trasie zawodów. Wówczas autobusy linii: 102, 107, 114, 116, 122, 125, 127, 128, 131, 135, 146, 147, 157, 162, 166, 175, 180, 181, 185, 197, 202, 409, 500 i 517 również zmienią swoje trasy.

 Kiedy uczestnicy półmaratonu będą na trasie, wyłączony zostanie również ruch tramwajowy na ul. Andersa, Mickiewicza, Słowackiego i Międzyparkowej. Spowoduje to zmiany tras tramwajów linii: 6, 15, 16, 17 i 18. 


 

POLECANE
Polacy ewakuowani z Bliskiego Wschodu wrócili do kraju z ostatniej chwili
Polacy ewakuowani z Bliskiego Wschodu wrócili do kraju

W sobotę o godz. 20.16 w Warszawie wylądował pierwszy z dwóch samolotów wojskowych wracających z Rijadu; na pokładach dwóch samolotów do kraju wraca 106 ewakuowanych z rejonu Bliskiego Wschodu - przekazało Dowództwo Operacyjne RSZ.

Tragiczny wypadek w Tatrach. Turysta spadł ze stromego zbocza z ostatniej chwili
Tragiczny wypadek w Tatrach. Turysta spadł ze stromego zbocza

Turysta zginął w sobotę w Tatrach Zachodnich po upadku stromym, ośnieżonym zboczem w rejonie Starorobociańskiego Wierchu. Mimo szybkiej akcji ratowników TOPR i ponad półgodzinnej reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować.

Będę mieć święty spokój. Szczere wyznanie znanego aktora Wiadomości
"Będę mieć święty spokój". Szczere wyznanie znanego aktora

Cezary Żak coraz częściej mówi o tym, że zbliża się moment zakończenia jego wieloletniej kariery aktorskiej. Artysta, znany m.in. z roli w serialu „Ranczo”, podkreśla, że w życiu zaczynają być dla niego ważne inne rzeczy niż praca zawodowa.

Tomasiak w TOP 10 w Lahti. Trzech Polaków odpadło po pierwszej serii Wiadomości
Tomasiak w TOP 10 w Lahti. Trzech Polaków odpadło po pierwszej serii

Kacper Tomasiak zajął 10. miejsce, Piotr Żyła był 22., a Maciej Kot - 28. w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Po pierwszej serii odpadli 34. Kamil Stoch, 41. Dawid Kubacki i 47. Paweł Wąsek. Wygrał Austriak Daniel Tschofenig.

Ukrywał się 16 lat. Policja znalazła go w nietypowym miejscu Wiadomości
Ukrywał się 16 lat. Policja znalazła go w nietypowym miejscu

Policjanci z Radomia zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który przez wiele lat unikał odpowiedzialności karnej. Poszukiwany ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości aż 16 lat.

Tajemnicza śmierć aktorki. Nowe informacje w sprawie Magdaleny Majtyki Wiadomości
Tajemnicza śmierć aktorki. Nowe informacje w sprawie Magdaleny Majtyki

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci aktorki Magdaleny Majtyki. Ciało 41-letniej artystki odnaleziono w piątek w Biskupicach Oławskich. Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie, a sekcja zwłok ma zostać przeprowadzona najwcześniej w poniedziałek. Na tym etapie śledztwa nie wiadomo jeszcze, czy w zdarzeniu brały udział osoby trzecie.

IMGW wydał nowy komunikat. Prognoza pogody na najbliższe dni Wiadomości
IMGW wydał nowy komunikat. Prognoza pogody na najbliższe dni

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominować będą układy wysokiego ciśnienia, jedynie częściowo Skandynawia oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się pod wpływem niżów. Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Białorusią, w ciepłym i dość suchym powietrzu polarnym.

Przemysław Czarnek kandydatem na premiera. Jest decyzja Komitetu Politycznego PiS z ostatniej chwili
Przemysław Czarnek kandydatem na premiera. Jest decyzja Komitetu Politycznego PiS

Po zakończeniu konwencji PiS w Krakowie Komitet Polityczny partii jednogłośnie udzielił poparcia wiceprezesowi ugrupowania Przemysławowi Czarnkowi jako kandydatowi na premiera - przekazał poseł PiS Jacek Sasin.

Sześciu Polaków w konkursie PŚ w Lahti. Stoch najlepszy w kwalifikacjach Wiadomości
Sześciu Polaków w konkursie PŚ w Lahti. Stoch najlepszy w kwalifikacjach

Sześciu polskich skoczków narciarskich awansowało do sobotniego konkursu Pucharu Świata w fińskim Lahti. W kwalifikacjach Kamil Stoch zajął 15. miejsce, Paweł Wąsek był 23., Dawid Kubacki - 29., Maciej Kot - 31., Kacper Tomasiak - 42., a Piotr Żyła - 47.

Kryształ czasu naprawdę istnieje. Naukowcy po raz pierwszy mogli go zobaczyć tylko u nas
Kryształ czasu naprawdę istnieje. Naukowcy po raz pierwszy mogli go zobaczyć

Naukowcy po raz pierwszy mogli bezpośrednio zobaczyć tzw. kryształ czasu – niezwykły stan materii, który przez lata uznawano za czysto teoretyczny. Struktura ta powtarza swój wzór nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie. Odkrycie może mieć znaczenie dla komputerów kwantowych i nowych technologii optycznych.

REKLAMA

Komunikat dla mieszkańców Warszawy. Sparaliżowane będzie pięć dzielnic

Mieszkańców Warszawy czekają w niedzielę duże niespodzianki w związku z odbywającym się w stolicy "Półmaratonem Warszawskim" i "Biegiem na Piątkę". Sparaliżowane zostanie pięć dzielnic: Śródmieście, Żoliborz, Bielany, Praga-Północ i Praga-Południe. W dodatku zamknięte będą mosty Poniatowskiego i Gdański. - Ulice na obu trasach zostaną zamknięte, a autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.
Warszawa
Warszawa / pixabay

W związku ze wspomnianymi imprezami, które odbędą się w niedzielę, kierowcy nie zaparkują na błoniach Stadionu Narodowego. Ograniczenie zostało wprowadzone już od godzin porannych w piątek. Oprócz tego zamkniętych będzie wiele ulic. ZTM poinformował, że autobusy i tramwaje pojadą objazdami.

- Ulice na obu trasach zostaną zamknięte, a autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami 

- przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Niedzielne utrudnienia w ruchu zaczną się od godz. 4.00, kiedy dojdzie do zamknięcia alei i mostu Poniatowskiego. Tym samym od rana na odcinku od placu Starynkiewicza do ronda Waszyngtona nie pojadą tramwaje. Przywrócenie ruchu na moście zaplanowano na godz. 14.00.

- Uczestnicy obu biegów w niedzielę, 30 marca, na podstawie numeru startowego będą uprawnieni do nieodpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami, metrem, pociągami SKM, KM i WKD w graniach I strefy biletowej 

- poinformował ZTM.

Będą zamykane ulice

Następnie od godz. 9:00 do 10:30 zamknięta będzie ulica Wału Miedzeszyńskiego i Wybrzeża Szczecińskiego, która prowadzi w kierunku Pragi-Północ od ul. Zwycięzców do Zamoście.

 Jezdnia ulic Zamoście i Sokolej w stronę Targowej będzie wyłączona z ruchu od godz. 9.00 do 15.00, a prowadząca w kierunku mostu Świętokrzyskiego od godz. 11.00 do 15.00.

 Również od godz. 9.00 dojdzie do zamknięcia obu jezdni Alej Jerozolimskich. Dokładniej od ronda de Gaulle'a do mostu Poniatowskiego. Jezdnia w kierunku centrum w godz. 10.30 - 12.00 zostanie zamknięta od ronda de Gaulle'a do ronda Dmowskiego.

Ruch zostanie również wyłączony na jezdni Marszałkowskiej w kierunku placu Bankowego na odcinku od ronda Dmowskiego do Królewskiej. Ulica będzie zamknięta w godz. 10.30 - 12.30. W tym czasie kierowcy nie przejadą w poprzek Świętokrzyską.

Utrudnienia na Trakcie Królewskim

Dojdzie także do zamknięcia ul. Królewskiej w kierunku Krakowskiego Przedmieścia od godz. 10.30 do 12.00. Z kolei w godzinach 10.30-13.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Miodowa, Bonifraterska i Muranowska (jezdnia w kierunku Stawki). Natomiast podczas biegów pozostanie otwarty przejazd ulicami: Sanguszki, Konwiktorską i Międzyparkową.

 Ulica Andersa będzie całkowicie zamknięta od Muranowskiej do Zajączka w godz. 10.30 - 13.30. W tych samych godzinach zostanie przy tym wyłączona z ruchu jezdnia ul. Mickiewicza od wiaduktu nad torami kolejowymi w kierunku Trasy Armii Krajowej. Otwarty pozostanie przejazd w przeciwną stronę. Z placu Wilsona kierowcy nie pojadą w kierunku Wisłostrady.

Ulica Rudzka i Lektykarska zostaną wyłączone z ruchu w godz. 10.30 - 13.30, a Podleśna i Gwiaździsta od 11.00 do 14.00.

 Uwaga na ruch na mostach

Z kolei od godz. 11:00 do 14:30 będzie zamknięta jezdnia Wybrzeża Gdyńskiego w kierunku centrum na odcinku od mostu Skłodowskiej-Curie do mostu Gdańskiego. Kierowcy nie zjadą na Wisłostradę do centrum z: Pułkowej, mostu Skłodowskiej-Curie, Trasy AK, mostu Grota-Roweckiego i ul. Krasińskiego. Ruch na nitce w stronę Łomianek przez cały czas trwania zawodów będzie utrzymany.

Ul. Krajewskiego, Zakroczymska i Szymanowska także zostaną wyłączone z ruchu, od godz. 11.00 do 14.30. W tym samym czasie dojdzie do zamknięcia jedni ul. Słomińskiego i mostu Gdańskiego w kierunku Pragi-Północ. Nitka w kierunku Śródmieścia będzie cały czas przejezdna.

 Wybrzeże Helskie będzie nieprzejezdne w godz. 11.00 - 15.00. Kierowcy nie wjadą tu z Zatylnej i z Ratuszowej. W tych samych godzinach będzie zamknięte Wybrzeże Szczecińskie od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Świętokrzyskiego. Również od godz. 11:00 do 15:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Okrzei (od Wybrzeża Szczecińskiego do Jagiellońskiej), Jagiellońska (od Okrzei do Zamoyskiego), Zamoyskiego (od Jagiellońskiej do Targowej) i Sokola.

Zmiany w kursowaniu komunikacji

Jak przekazano, w niedzielę skróconymi trasami pojadą autobusy linii: 106 (Ostroroga - plac Grzybowski), 178 (Skorosze - rondo Daszyńskiego), 503 (Natolin Płn. - plac Konstytucji), 518 (Nowodwory - Metro Marymont) i 521 (Falenica - rondo Wiatraczna). Od początku dnia trasami zmienionymi będą kursowały tramwaje linii: 7, 9, 22 i 24 oraz autobusy 111, 117, 158 i 507.

 Potem od godz. 9:00 sukcesywnie będą zamykane kolejne ulice na trasie zawodów. Wówczas autobusy linii: 102, 107, 114, 116, 122, 125, 127, 128, 131, 135, 146, 147, 157, 162, 166, 175, 180, 181, 185, 197, 202, 409, 500 i 517 również zmienią swoje trasy.

 Kiedy uczestnicy półmaratonu będą na trasie, wyłączony zostanie również ruch tramwajowy na ul. Andersa, Mickiewicza, Słowackiego i Międzyparkowej. Spowoduje to zmiany tras tramwajów linii: 6, 15, 16, 17 i 18. 



 

Polecane