Szukaj
Konto

Ważny komunikat RCB. Dwa miasta poważnie zagrożone

02.04.2025 08:29
z ostatniej chwili
Źródło: grafika własna / Tysol
Komentarzy: 0
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla Otwocka i Karczewa, gdzie doszło do skażenia wody. Samorządy zapewniły, że będą dostawy wody pitnej dla mieszkańców. Rodzice uczniów otwockich szkół zostali poproszeni, aby dzieci zostały w domach.

O tym, że woda w Otowcku i Karczewie jest niezdatna do spożycia i do celów sanitarno-bytowych poinformowało w środę rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

Ważny komunikat RCB dla Otwocka i Karczewa

UWAGA! Woda niezdatna do spożycia i celów sanitarnych w Otwocku i Karczewie. Gmina zapewni wodę butelkowaną oraz z beczkowozu. Śledź lokalne komunikaty

- taki alert w formie SMS otrzymali mieszkańcy Otwocka i Karczewa

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski w środę rano zaapelował na Facebooku, by nie korzystać z wody z wodociągu oczyszczalni ścieków Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Woda nie jest zdatna do spożycia i picia, nawet po przegotowaniu

- zaznaczył, dodając, że "nastąpiła przerwa w dostawie wody", ale nawet gdy "znów będzie dostarczana, to wciąż, nie będzie zdatna do wykorzystania na cele spożywcze i sanitarne".

"Woda niezdatna do picia"

Prezydent Otwocka i burmistrz miasta i gminy Karczew Michał Rudzki podkreślili, że przygotowywane są punkty dystrybucji wody pitnej.

Rudzki poinformował także, że ograniczenie dostawy wody nie dotyczy sołectw gminy Karczew, a jedynie miasta Karczewa i mieszkańców ul. Częstochowskiej w Otwocku Małym.

W Otwocku na godz. 7 zwołany został gminny zespół zarządzania kryzysowego.

Rodzice uczniów otwockich szkół dostali w środę rano za pomocą systemu Librus prośbę, żeby dzieci i młodzież zostały w środę w domach. "Na ten moment nie jesteśmy w stanie zapewnić higieniczno-sanitarnych warunków" - napisała dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku Dorota Rejek

Komentarzy: 0
Data publikacji: 02.04.2025 08:29
Źródło: PAP