Prof. Staniszkis: Tusk jako prezydent byłby znacznie lepszy od Dudy

- Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość i tak będzie szukać innego kandydata. Niezależnie od tego, co Duda zrobi w sprawie sądów. Jest po prostu moim zdaniem marnym prezydentem. Irytującym, udającym, że robi coś w polityce zagranicznej, podczas gdy pozycja międzynarodowa Polski z dnia na dzień słabnie. - ocenia w wywiadzie dla "SE" prof. Jadwiga Staniszkis.
T. Gutry Prof. Staniszkis: Tusk jako prezydent byłby znacznie lepszy od Dudy
T. Gutry / Tygodnik Solidarność
Zdaniem uczonej, w całym sporze o reformę sądownictwo głównym wątkiem jest spór pomiędzy prezydentem Dudą, a ministrem Ziobrą, ale obydwaj idą w kierunku wzmocnienia władzy wykonawczej - jej zdaniem jednakowo złym.
 

- Tu sporą rolę odgrywają służby specjalne, które mają swoje umocowania zarówno we władzy wykonawczej, sądowniczej i w Sejmie. Mało prawdopodobne, by Duda zaryzykował otwarty konflikt z PiS. Kompromis w sprawie sądów będzie polegał na tym, że trochę zniszczy je Duda, trochę zniszczy je Ziobro. Jednak sytuacja jest dramatyczna.

- dodaje.


- Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość i tak będzie szukać innego kandydata. Niezależnie od tego, co Duda zrobi w sprawie sądów. Jest po prostu moim zdaniem marnym prezydentem. Irytującym, udającym, że robi coś w polityce zagranicznej, podczas gdy pozycja międzynarodowa Polski z dnia na dzień słabnie.

- ocenia profesor.

Zdaniem Staniszkis, dużo lepszym prezydentem niż Andrzej Duda, byłby Donald Tusk, który ma większe doświdczenie na zachodnich salonach.

- Prezydent ma przede wszystkim zadanie utrzymania Polski w standardach zachodnioeuropejskich. I Tusk jako prezydent byłby znacznie lepszy od Dudy. (...) Tusk jako prezydent wniósłby trochę zachodniości. Może takiej prostej, ale jednak. Charakter mu się nie poprawił, jednak nauczył się wiele, nabrał pewnych manier, ma pewną wiedzę o Zachodzie, być może by zapobiegł izolowaniu Polski, czego Duda nie jest w stanie zrobić.

- uważa./ Źródło: "Super Express"

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe