Zmiany w składce zdrowotnej. Solidarność protestuje

Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" wyraziło stanowczy sprzeciw wobec uchwaleniu przez Sejm zmian w wysokości odprowadzanych składek na ubezpieczenia zdrowotne przez przedsiębiorców.
"Spadek dochodów może być wyższy"
- Wprowadzenie korzystnych preferencji dla przedsiębiorców jest nieuzasadnionych preferowaniem części podatników i antagonizowaniem pracowników i pracodawców przez rząd i parlament - stwierdzili związkowcy. Dodali przy tym, że zmiany w składce zdrowotnej są nie tylko łamaniem konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, ale także spowodują, że do NFZ nie wpłynie ponad 4,7 mld złotych.
- Spadek dochodów może być wyższy wobec dużej deklaratywności przechodzenia na jednoosobową działalność gospodarczą - podkreślili.
Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "S" rozważa możliwość zwrócenia się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o nie składanie podpisu pod tą ustawą.
ZOBACZ TAKŻE: "S" pikietowała przed Portem Lotniczym Poznań-Ławica
ZOBACZ TAKŻE: Piotr Duda o zmianach w składce zdrowotnej: Skandal! Najwięcej zapłacą najbiedniejsi!
Komentarze
Upamiętnią bł. ks. Popiełuszkę. Memoriałowy Bieg w Kwidzynie
Solidarność Poczty Polskiej chce zmian w kilometrówkach

Bartłomiej Mickiewicz: Mamy dziś podział na kastę uprzywilejowanych i resztę, która ma na nich tyrać i się nie odzywać

"Czas na jasną deklarację". Piotr Duda dziękuje prezydentowi za kolejną inicjatywę referendalną ws. polityki klimatycznej
Sukces Solidarności MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu. Porozumienie płacowe

