Szukaj
Konto

Znany dziennikarz po 13 latach odchodzi z Polskiego Radia. Szokujące kulisy

15.04.2025 09:46
Siedziba Polskiego Radia w Warszawie
Źródło: Wikipedia - Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0
Komentarzy: 0
Współpracujący z Polskim Radiem od 2012 roku reporter Karol Darmoros odchodzi z Polskiego Radia. Szokujące kulisy zakończenia współpracy podał serwis "Wirtualne Media".

Karol Darmoros odchodzi z Polskiego Radia

O swoim odejściu z rozgłośni sam reporter poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego X.

10 kwietnia 2025 roku, moja przygoda z Polskim Radiem dobiegła końca. W lipcu “stuknęłoby" 13 lat. To był bardzo dobry czas - ciężkiej pracy, materiałów zwykłych, codziennych, ale i niezwykłych, których nie miałbym szans zrealizować w innym miejscu. Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom - Reporterom, Korespondentom, Redaktorom IAR, dziennikarzom anten PR, z którymi często “znaliśmy się" tylko przez telefon. Taka praca. Starałem się jak najlepiej, by była to służba Słuchaczowi. Pracowałem na kilku kontynentach, w ponad 40 krajach i zapamiętam ten ogrom Dobra, którego doświadczyłem. Dziękuję

- napisał Darmoros.

Szokujące kulisy

Wkrótce potem głos w sprawie zabrał Piotr Pałka, były członek zarządu TVP, który wyraził szacunek dla Darmorosa za "ogromną pracę dziennikarską przez tyle lat". Jak dodał, "niestety słyszał o kulisach zwolnienia" i "to nie są, Szanowni Państwo, dobre wieści dla nas wszystkich".

Jeśli jeden z najlepszych i najuczciwszych reporterów w mediach publicznych został zwolniony, bo się jakiemuś gremium decydentów nie spodobał materiał, który był krytyczny (ale w bardzo merytoryczny sposób) wobec decyzji sądu o odebraniu koncesji prywatnym telewizjom informacyjnym, to wiedzcie, że coś się niedobrego dzieje w naszym kraju

- napisał Piotr Pałka. Jak dodał, "po prostu Karol nie robił rządowej propagandy i od jakiegoś czasu szukano pretekstu".

Znaleziono go w sprawie dotyczącej akurat delikatnej sfery wolności mediów. Gdyby nie to, byłby inny pretekst. Nie miejmy złudzeń

- podsumował Piotr Pałka.

O sprawie informuje również serwis "Wirtualne Media", który podaje, że zakończenie współpracy nie nastąpiło z inicjatywy dziennikarza, a zarządu rozgłośni, której miał nie spodobać się materiał redaktora nt. wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. koncesji dla Telewizji Republiki i wPolsce24.

Komunikat Polskiego Radia

Biuro prasowe Polskiego Radia wydało w tej sprawie lakoniczne oświadczenie.

Polskie Radio rozstało się z red. Karolem Darmorosem na mocy porozumienia stron. Pozostałych kwestii nie komentujemy

- informuje Polskie Radio.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 15.04.2025 09:46
Źródło: wirtualnemedia.pl / x.com