REKLAMA

Janusz Szewczak: Szach-mat ministra Jakiego

Dziś sądny dzień nad mafijną reprywatyzacją w Warszawie. Czy minister Patryk Jaki dysponuje opcją nuklearną wobec mafijnej, warszawskiej ośmiornicy i wykona wkrótce prawdziwy szach i mat, nie tylko wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i spadkobierców kamienicy przy ul. Noakowskiego 16? Czy pojawią się nowe dowody i dokumenty w tej megaaferze?
zrzut ekranu Janusz Szewczak: Szach-mat ministra Jakiego
zrzut ekranu / Youtube.com
A, może macki reprywatyzacyjnej ośmiornicy w Warszawie sięgają znacznie wyżej i do znacznie groźniejszych postaci, niż sama prezydent HGW i stąd tak paniczny lęk i absurdalność zachowań prof. prawa, prezydent Warszawy.

Reprywatyzacja kamienic warszawskich to prawdziwie zabójcza pajęczyna III RP, dosłownie i w przenośni. Wielu wyborców PIS nie jest w stanie pojąć dlaczego w sprawie samej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz nie uruchomiono jeszcze działań prokuratury. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie wyklucza kolejnych zatrzymań urzędników warszawskiego ratusza ponad tych 25-ciu już zatrzymanych, przed nami kolejne realizacje w tej sprawie ze strony Prokuratury Generalnej i CBA. Teraz przynajmniej wiadomo, dlaczego PO tak bardzo chciała zlikwidować CBA i nie dopuścić do reformy sądownictwa. Były premier Donald Tusk doskonale wiedział kiedy czmychnąć przed odpowiedzialnością za granicę, a HGW trwa. To już bezsprzeczny fakt, że „lody i to miliardowe na kamienicach były kręcone”, kolejni aresztowani urzędnicy z ratusza być może nie będą dłużej milczeć, oni już wiedzą, że ta władza jest na dłużej i nie zechcą umierać za prezydent Warszawy. Czy więc diabeł reprywatyzacyjny podwinie wkrótce ogon? Dziś to właśnie prezydent Warszawy najbardziej potrzebna jest Odnowa w Duchu Świętym, bo to przecież HGW twierdziła, że:

    W pewnych momentach wiedza to nie wszystko, przy podejmowaniu rozmaitych decyzji bardzo potrzebujemy Bożego impulsu. Przy decyzjach personalnych staram się opierać na Ewangelii, tak aby ludzi nie krzywdzić.

Pięknie, tylko jak to się ma do 40 tysięcy wysiedlonych, wyrzuconych na bruk, umierających ze zgryzoty i na zawał serca, do zakupu domu przy Noakowskiego 16 od spadkobierców, tzw. szmalcowników przez rodzinę Pani prezydent, czy wreszcie morderstwa Jolanty Brzeskiej. Najwyraźniej duch święty nie towarzyszył prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz przy podejmowaniu i odpowiedzialności za decyzje reprywatyzacyjne.

Dziś prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz infantylnie i kłamliwie oskarża Komisję Weryfikacyjną o bolszewizm, ale to właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezydent stolicy nie chce się zgodzić ani na Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej - inicjatywy Jana Pietrzaka, ani na godny pomnik ofiar Tragedii Smoleńskiej. Według prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz „Chrześcijanin to człowiek, który chce współpracować z bardzo różnymi ludźmi”, szkoda, że nie dotyczy to mafijnej reprywatyzacji warszawskich kamienic. A, przecież nie od dziś wiadomo, że kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazałeś się wierny, to nikt ci swego dobra, powierzać nie powinien.

Janusz Szewczak
wPolityce.pl

Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji.

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura