REKLAMA

Romuald Szeremietiew: Szef BBN oddał hołd bohaterom bitwy pod Lenino

Jaki szef BBN – Paweł Soloch? Nie, komunikat jest z października 2009 r. a szefem BBN był wtedy śp. Aleksander Szczygło.
 Romuald Szeremietiew: Szef BBN oddał hołd bohaterom bitwy pod Lenino
/ bbn.gov.pl

Czytam na stronie BBN:
 

Podczas tegorocznych obchodów 66. rocznicy bitwy, szef BBN w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego złożył wieniec pod Pomnikiem Kościuszkowców w Warszawie.

W wygłoszonym przemówieniu podkreślił, że nie można zapomnieć o bohaterskich żołnierzach z formacji, których szlak bojowy rozpoczął się pod Lenino. Aleksander Szczygło zwrócił także uwagę, że bitwa pod Lenino była przez lata wykorzystywana przez komunistów do celów politycznych – Lenino miało być propagandowym początkiem wojskowego sojuszu sowiecko-polskiego. Ponadto w swoim przemówieniu minister zwrócił uwagę na konieczność sprawiedliwego oceniania wszystkich polskich żołnierzy walczących podczas II wojny światowej. (…) Ministrowi Aleksandrowi Szczygło w uroczystości towarzyszył Maciej Czulicki naczelnik wydziału Promocji Patriotyzmu w BBN.


Na stronie BBN można też przeczytać, że w 2007 roku minister Aleksander Szczygło uczcił pamięć żołnierzy 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, będąc ministrem Obrony Narodowej, a w 2008 r. – jako wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" napisał, że w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego "siedzi ekipa z okolic Szoguna", złożona z „wszystkich tych Kraszewskich, Juźwików, Wiklikow, Kozickich, Czulickich”, a więc prezydent w kwestii bezpieczeństwa jest "Komoruskim-bis". 

Wyobraźmy sobie co by napisał p. Lisiewicz gdyby min. Soloch w imieniu prezydenta Dudy i w towarzystwie Czulickiego zrobił coś takiego jak min. Szczygło.

Romuald Szeremietiew


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura