Najnowszy sondaż prezydencki. Co traci Trzaskowski, zyskuje Nawrocki

Najnowszy sondaż, przeprowadzony dla ''Super Expressu'', potwierdza utrzymujące się od paru tygodni tendencje w notowaniach przedwyborczych kandydatów na prezydenta. Wprawdzie na prowadzeniu utrzymuje się Rafał Trzaskowski, ale jego przewaga nad Karolem Nawrockim topnieje.
Na podium bez zmian
Według Instytutu Badań Pollster kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał wynik 33 proc., czyli o 1 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu. W drugiej turze jego przeciwnikiem byłby kandydat obywatelski popierany przez PiS Karol Nawrocki, który zdobył 25 proc. głosów, ale zanotował wzrost poparcia o 1 pkt proc.
Trzeci na podium zameldował się Sławomir Mentzen, na którego oddałoby głos 15 proc. respondentów. To spadek o 1 pkt proc. Następny był Szymon Hołownia z wynikiem 7 proc., który także zaliczył spadek o 1 pkt proc.
- "Żegnamy się". Smutny komunikat wrocławskiego zoo
- Niemcy w tarapatach. Tapinoma magnum sieją spustoszenie
- Krach zielonej energii w Niemczech. Renesans energii z węgla
- Miliony metrów sześciennych gazu. Polska rusza z wydobyciem
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa i turystów
- "Może warto być bardziej ogarniętą". Burza po emisji popularnego programu TVN
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
- "Nie zbliżajcie się". Komunikat poznańskiego zoo
- Niemieckie pieniądze i kult "niemieckiego dziedzictwa" na zachodzie Polski
Wyniki reszty kandydatów
Kandydaci na dalszych miejscach mogli się pochwalić następującymi wynikami:
- Adrian Zandberg - 6 proc. (wzrost o 1 pkt proc.)
- Grzegorz Braun - 4 proc. (bez zmian)
- Magdalena Biejat - 4 proc. (wzrost o 1 pkt proc.)
- Krzysztof Stanowski - 2 proc. (spadek o 1 pkt proc.)
- Artur Bartoszewicz - 1 proc. (bez zmian)
- Joanna Senyszyn - 1 proc. (bez zmian)
- Maciej Maciak - 1 proc. (nieuwzględniony w poprzednim badaniu)
- Marek Jakubiak - 1 proc. (bez zmian).
Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 28-29.04.2025 roku metodą CAWI na próbie 1007 dorosłych Polaków.
Sławomir Cedzyński,
kor.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 02.05.2025 11:17
Źródło: tysol.pl, Super Express
Komentarze
Nowy sondaż. Coraz więcej Polaków źle ocenia kierunek, w jakim zmierza kraj
30.06.2026 17:04

Komentarzy: 0
W połowie czerwca 31 proc. badanych uważało, że sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym kierunku, odmiennego zdania było 48 proc., a poglądu na ten temat nie miało 21 proc. – wynika z sondażu CBOS. Oceny sytuacji w kraju pogorszyły się w stosunku do czerwca.
Czytaj więcej
Coraz lepsze notowania Karola Nawrockiego. Nowy sondaż
30.06.2026 10:00

Komentarzy: 0
Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia działalność prezydenta Karola Nawrockiego – wynika z najnowszego badania IBRiS. W porównaniu z poprzednim sondażem wzrósł odsetek osób zadowolonych z aktywności głowy państwa, a pozytywne oceny przeważają nad negatywnymi.
Czytaj więcej
Coraz lepsze wyniki prawicy. Notowania KO spadają
29.06.2026 12:52

Komentarzy: 0
Koalicja Obywatelska pozostaje liderem najnowszego sondażu IBRiS dla Polsat News, jednak zanotowała spadek poparcia względem poprzedniego badania. Jednocześnie swoje wyniki poprawiły ugrupowania prawicowe – Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja oraz Konfederacja Korony Polskiej.
Czytaj więcej
Nowe limity gotówki w UE. Polacy jasno oceniają zmiany
27.06.2026 16:24
Rekordowy wynik Karola Nawrockiego. Takiego zaufania nie miał jeszcze żaden polityk
26.06.2026 10:26

Komentarzy: 0
Karol Nawrocki cieszy się obecnie największym zaufaniem spośród wszystkich polskich polityków – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Co więcej, urzędujący prezydent ustanowił nowy rekord w historii tego badania, wyprzedzając dotychczasowego lidera rankingu, Szymona Hołownię.
Czytaj więcej
