Marcin Kacprzak: Kukiz, czyli: #Bolszewicy? MeToo

Przyznaję bez bicia, że Paweł Kukiz wzbudza we mnie zaufanie jeszcze mniejsze niż choćby pan Rabiej z Nowoczesnej. Muszę jednak przyznać, że z dużym zainteresowaniem odnotowałem wzrost temperatury w wypowiedziach pana Pawła. Można mieć wrażenie, że Kukiz chcąc podgrzać swój wizerunek zatrudnił w tym celu Ostachowicza, Hołdysa i Jacka Poniedziałka.
 Marcin Kacprzak: Kukiz, czyli: #Bolszewicy? MeToo
/ Paweł Kukiz, screen YT
Czego nie ma w najnowszych kukizowych odezwach w sprawie planowanej reformy samorządowej. A jest i – to zawsze na topie – bolszewia, i rządy autorytarne, i PZPR, i nawet rozbiór Polski się znalazł. Generalnie pan Paweł ma nieco zawężone pole manewru, bo nazistów, faszystów i antysemitów przejęli już specjaliści od „ulicy” i „zagranicy”. I tak Kukiz wszedł im trochę w paradę, bo zaczął i o tej „ulicy” wspominać, no, ale chyba jakoś się dogadają co do tantiem.

A ja patrzę na to i po raz nie wiem już który się zastanawiam: KIEDY IM SIĘ TO WRESZCIE ZNUDZI? I kto tym ludziom podpowiada, że jak będą po tysiąckroć rzucać w kierunku PiS-u tymi wszystkimi hitlerowcami, szmalcownikami, Putinami i innymi ścierwami, to Polacy rzucą wszystko i polecą za nimi jak w dym? Ręce opadają. 

Skoro PiS prowadzi rządy bolszewickie, to gdzie są te uzbrojone bandy z karabinami na sznurkach i wyroki bez sądów (a nawet z sądami)? Gdzie są te wszystkie łagry, Syberie, konfiskaty majątków i gdzie są te miliony zamęczonych obywateli? Ale przecież to Kukizowi wcale nie psuje tej doskonałej jego zdaniem hiperboli godnej jakiegoś napadu szału Tomasza Lisa. 

Abstrahując od tego, czy reforma samorządowa w zaproponowanym przez PiS kształcie ma jakikolwiek sens, to od słuchania tego kolejnego anty-bolszewika zaczyna boleć śledziona i chce się 
pójść na wybory samorządowe (choć się planowało nie iść), zaznaczyć na karcie kandydatów PiS, zrobić sobie gustowne selfie w kabinie wyborczej z tą kartą, a potem wysłać to na fejsa i bezlitośnie otagować: #Bolszewicy?MeToo.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe