Szukaj
Konto

Kolejarze zapraszają na IX Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych

22.05.2025 08:47
plakat
Źródło: fot. Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność"
Komentarzy: 0
Wyścigi drezyn ręcznych to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także impreza rodzinna integrująca członków Solidarności.

IX Mistrzostwa PL

Krajowy Sekretariat Transportowców wraz z Krajową Sekcją Kolejarzy NSZZ “Solidarność" zapraszają do udziału w IX Mistrzostwach Polski w wyścigach drezyn ręcznych. Impreza jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, a na miejsce można dojechać za darmo.

Zawody odbędą się 14 czerwca na bocznicy kolejowej Woodeco w Wieruszowie przy ul. Warszawskiej 150B. Parterem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa pięć godzin. W tym czasie odbędą się eliminacje i finały, które zaplanowano na godzinę 14.

Rekreacja i integracja

Nie każdy musi stawać w szranki z zawodnikami. Można również przejechać się drezynami rekreacyjnie, zarówno ręcznymi, rowerowymi, jak i spalinowymi od godziny 10 do 17.

Organizator zadbał również o gry i zabawy dla najmłodszych oraz catering biesiadny. Wspólnie spędzony czas umili występ kabaretu “OTTO".

Celem Mistrzostw Polski w wyścigach drezyn ręczny jest popularyzacja tej aktywności, integracja środowiska kolejowego, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na terenach kolejowych poprzez promocję kampanii “Bezpieczny przejazd".

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Tysol.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 22.05.2025 08:47
Źródło: Sekcja Kolejarzy