Szukaj
Konto

Nowa książka prof. Andrzeja Nowaka wstrząsa sumieniami! „Czas walki z Bogiem” już dostępny

04.06.2025 22:54
Okładka książki "Czas walki z Bogiem"
Źródło: grafika: Wydawnictwo Biały Kruk
Komentarzy: 0
„To nie przeszłość – to nasza codzienność” – pisze prof. Andrzej Nowak w swojej najnowszej książce „Czas walki z Bogiem”, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk. To niepokojący, głęboko poruszający opis współczesnej wojny kulturowej, której celem jest wyrugowanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej i świadomości społecznej.

W swojej najnowszej publikacji jeden z najwybitniejszych polskich historyków, prof. Andrzej Nowak, bezkompromisowo diagnozuje rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. Jak podkreśla - nie mamy już do czynienia z normalną debatą światopoglądową. Toczy się zorganizowany i systemowy atak na Kościół, katolików i wartości chrześcijańskie. Symbole religijne są marginalizowane, a katolicy coraz częściej stają się obiektem prześladowań i pogardy.

"Dziś, w 2025 roku, nie można już udawać, że mamy do czynienia z ‘demokratyczną debatą’. Nie - mamy do czynienia z wojną kulturową. Wojną o duszę Polski" - ostrzega prof. Nowak.

Wojna z Bogiem trwa od dawna

Autor przypomina, że walka z Bogiem toczy się od wieków. Już rewolucja francuska rozpoczęła ją w sposób krwawy, a kontynuowały ją pokolenia ideologów, pseudofilozofów i polityków. XX wiek przyniósł w Polsce stalinowską okupację i prześladowania katolików. Wielu z nich zapłaciło najwyższą cenę za wierność Bogu.

Ale to, co szczególnie niepokoi, to powrót bezbożnictwa we współczesnej Polsce, w kraju, który przez wieki był ostoją chrześcijaństwa. Po śmierci św. Jana Pawła II nagonka na Kościół i ludzi wierzących nasiliła się - dziś coraz częściej mówimy o publicznych wezwaniach do "karania katolików" i bezprecedensowej kampanii oszczerstw wobec Papieża Polaka.

Kościół - ostatni bastion wolności i godności

"Czas walki z Bogiem" to nie tylko dokumentacja ofensywy bezbożnictwa, ale również hołd dla Kościoła, który zawsze stawał w obronie człowieka wierzącego i jego wolności. Szczególnie w Polsce, gdzie los religii był nierozerwalnie związany z walką o niepodległość i godność narodową.

Publikacja prof. Nowaka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym nie jest obojętny los Polski, jej duchowa tożsamość i przyszłość cywilizacji opartej na wartościach chrześcijańskich. To także memento i przestroga: jeśli dziś nie zatrzymamy tej walki, jutro może być za późno.

Prof. Andrzej Nowak - "Czas walki z Bogiem"
Więcej informacji i zamówienia: bialykruk.pl

Film z udziałem autora:

"Nadal trwa czas walki z Bogiem! Jak zatrzymać bezbożność i atak na Kościół?"

Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.06.2025 22:54
Źródło: Wydawnictwo Biały Kruk