Solidarność w oczach młodzieży. IV edycja konkursu rozstrzygnięta

Solidarność w oczach młodzieży
Do czwartej edycji konkursu "Solidarność w oczach młodzieży" przystąpiło 30 uczniów. Laureatów wyłoniła komisja konkursowa w składzie: wiceprzewodniczący podbeskidzkiej "S" Andrzej Kołodziejski, przewodniczący regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Justyna Kurasiewicz oraz jej zastępca Błażej Dobrogoszcz, plastyk Aleksandra Dobrogoszcz, radna Bielska-Białej Karolina Lewkowicz, pracownik IPN Artur Kasprzykowski oraz przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "S" przy Zarządzie Regionu Podbeskidzie, a zarazem pomysłodawca i główny organizator konkursu Michał Przybył.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła w tym roku Magdalena Malcharek. Drugie miejsce przypadło Paulinie Podżorskiej, a podium dopełnił Milan Pniok. Wszyscy uczniowie uczęszczają do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej.
Plebiscyt internetowy
Nagrodę przyznano również w internetowym konkursie, gdzie głosy oddawali użytkownicy Facebooka. Najlepsza praca przedstawiająca pierwszego przewodniczącego Solidarności Lecha Wałęsę, protesty społeczne i mapę Polski z napisem 45-lecie Solidarności zdobyła najwięcej, bo aż 536 polubień.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 czerwca.
Komentarze
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

35. rocznica Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Rolnictwa NSZZ "S". Wręczono specjalne podziękowania

W Zakopanem trwa XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ "Solidarność"
