Zmiany kadrowe w telewizji wPolsce. Dziennikarze stacji zaskoczeni

Co musisz wiedzieć:
- Mariusz Pilis zastąpił Michała Adamczyka na stanowisku dyrektora programowego kanału wPolsce24.
- Szefem newsroomu stacji został Grzegorz Adamczyk, który zastąpił na tej funkcji Michała Tulickiego.
- wPolsce24 jest prężnie rozwijającą się telewizją o profilu konserwatywnym. W lipcu kanał miał 1,61 proc. udziału w rynku telewizyjnym (rok temu 0,31 proc.).
Mariusz Pilis zastąpił Michała Adamczyka na stanowisku dyrektora programowego kanału wPolsce24. Szefem newsroomu stacji został z kolei Grzegorz Adamczyk – podały Wirtualne Media. Jak podkreślono, dziennikarze wPolsce24 są zaskoczeni wtorkowymi zmianami. Dowiedzieli się o nich z komunikatu.
Zmiany kadrowe w telewizji wPolsce
Dotychczas dyrektorem programowym wPolsce24 był Michał Adamczyk, który objął funkcję jesienią zeszłego roku.
Takie są ustalenia z zarządem. Czekają na mnie nowe obowiązki, o których na razie nie mogę mówić i których nie byłbym w stanie pogodzić z dotychczasową funkcją
– skomentował Michał Adamczyk decyzję zarządu o swoim odwołaniu.
Jak udało się ustalić Wirtualnym Mediom, Adamczyk pozostanie jednak w kierownictwie kanału.
Michał Adamczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów telewizji wPolsce24. Prowadzi "Wiadomości wPolsce24" i "Strefę Starcia Michała Adamczyka". Wcześniej, przed jej nielegalnym przejęciem prze koalicję 13 grudnia, pracował w telewizji publicznej jako szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zastępcami Adamczyka zostali wówczas Samuel Pereira i Marcin Tulicki, obecnie związani z kanałem wPolsce24.
- ZUS wydał pilny komunikat
- Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała pilny komunikat
- Upały nawet do 34 stopni. Wydano ostrzeżenia
- Prezydent czy premier? Ten sondaż wyznacza kierunek
- Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Deportacje po koncercie na Narodowym. Postępowanie wobec 63 Ukraińców i Białorusinów
- Jednak się rozstaną. Roksana Węgiel i Kevin Mglej ogłosili smutne wieści
- Tatry: 17-latka niemal umarła po wypiciu wody ze strumienia
- „Wygasimy światła Warszawy”. Komunikat dla mieszkańców stolicy
- Komunikat dla mieszkańców Katowic
- PGE wydała pilny komunikat
- "Nie da się tego oglądać". Burza w sieci po programie TVN
Kim są nowi szefowie wPolsce24?
Mariusz Pilis to pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP Info. Współtwórca programów informacyjnych telewizji Biełsat, twórca projektu Info Wilno ostatecznie przekształconego w TVP Wilno. W 2016 roku został dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
W 2017 tworzył w PAP jako redaktor naczelny Redakcję Opinii i Komentarzy. W tym samym roku został członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To dokumentalista, autor kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, m.in. "List z Polski", "Bunt stadionów", "Historia jednej zbrodni", a ostatnio: ''Po pierwsze Polska''.
Telewizja wPolsce24 szybko dołączyła do grona kluczowych marek na rynku mediów informacyjnych. Tempo rozwoju, które od pewnego czasu obserwowałem, naprawdę zaskakuje. Praca dla wPolsce24 będzie zatem wielkim wyzwaniem, w ramach którego konieczne będzie utrzymanie dynamiki wzrostu widowni w połączeniu z dalszym budowaniem stabilnego zaplecza technicznego i organizacyjnego
– powiedział Mariusz Pilis, nowy dyrektor programowy wPolsce24.
Grzegorz Adamczyk w swojej karierze związany był m.in. z Sekcją Polską BBC w Londynie (gdzie był wydawcą i prezenterem), uczestniczył w pracach nad kanałem TVP Info w latach 2006–2007 i był dyrektorem TVP Info ds. programowych w 2016. Pracował również w Grupie Polsat Plus jako wydawca anteny w Polsat News (2008–2015) i zastępca dyrektora Superstacji (2019–2020).
Telewizja rośnie niezwykle dynamicznie i żeby sprostać potrzebom redakcji potrzebujemy wsparcia organizacyjnego. Stale wprowadzamy innowacje – zarówno w ramówce, jak i w stosowanej technologii, a ta należy do najlepszych na rynku. Chcemy stale zapewniać widzom informację i publicystykę na najwyższym poziomie. Sięgamy zatem po ludzi z najbogatszym portfolio w tworzeniu mediów. Bardzo liczymy na doświadczenie Mariusza Pilisa przede wszystkim w organizacji pracy redakcyjnej i umiejętności łączenia odcinka wydawcy – zarząd
– stwierdził Romuald Orzeł, prezes wydawnictwa Fratria, właściciela telewizji wPolsce24.
Z danych Nielsena wynika, że w grupie 4+ kanał wPolsce24 miał w lipcu 1,61 proc. udziału w rynku telewizyjnym (rok temu 0,31 proc.). W kategorii newsów przegrał z Republiką, TVN24 i TVP Info.