23. Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Co musisz wiedzieć:
-
Kolejarze już po raz 23. pielgrzymowali do Krakowa-Łagiewnik, gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
-
"Zachęcaj dusze, z którymi się stykasz, do ufności w nieskończone miłosierdzie Moje. O, jak bardzo kocham dusze, które mi zupełnie zaufały - wszystko im uczynię" - mówił Pan Jezus Świętej Faustynie Kowalskiej.
-
Na tegorocznej pielgrzymce poświęcono odrestaurowany sztandar z 1899 roku, powitano nowego diecezjalnego duszpasterza oraz nagrodzono medalami zasłużonych działaczy.
Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy
W tym roku kolejarzom przyświecało hasło "Miłosierdzie Boże nadzieją zbawienia". Pod takim tytułem zorganizowana została także w Bazylice Bożego Miłosierdzia konferencja, na której przemawiał ks. Ryszard Marciniak, moderator Katolickiego Stowarzyszenia KP.
Uroczystości rozpoczęły się jednak tradycyjnie od rozważań Drogi Krzyżowej na Błoniach wokół Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
W Pielgrzymce uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, prezesi spółek, dyrektorzy, kolejarze wraz z rodzinami, związkowcy wraz z przewodniczącym małopolskiej Solidarności Tomaszem Zaborowskim.
Mszę Świętą dla kolejarzy odprawił metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, któremu towarzyszyli duszpasterze kolejarzy z całego kraju. W trakcie Eucharystii dokonano odnowienia aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Wierni odmówili też modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.
"Kolejarze zawierzyli Bożemu Miłosierdziu swoje osobiste troski, sprawy zawodowe i przyszłość całego polskiego kolejnictwa, szczególnie w obliczu trudnej sytuacji spółki PKP Cargo. Wyrazili wdzięczność Arcybiskupowi za odważne głoszenie Ewangelii oraz zapewnili o modlitwie w jego intencji" - czytamy na stronie małopolskiej "S".

Złote Medale dla działaczy
Środowisko kolejarskie będzie otaczać modlitwą także nowego diecezjalnego duszpasterza ks. Łukasza Michalczewskiego, którego powitali na tegorocznej pielgrzymce. Wspólna modlitwa w Łagiewnikach była także okazją do ponownego poświęcenia odrestaurowanego, najstarszego w Krakowie sztandaru kolejarzy - został on ufundowany przez Cech Kolejarzy w Krakowie w 1899 roku.
Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Trzech zasłużonych działaczy: Stanisław Nawara, Kazimierz Mazur i Józef Dąbrowski zostało uhonorowanych Złotym Medalem Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla archidiecezji krakowskiej.
- Wyłączenia prądu w Pomorskiem. Ważny komunikat dla mieszkańców
- Zełenski o Polakach: "W razie ataku nie uratują ludzi". Kosiniak-Kamysz odpowiada
- Hennig-Kloska: Park Narodowy Dolnej Odry powstanie nawet mimo weta prezydenta
- Skandal z listem Trumpa do polskiego prezydenta. MSZ nie ma sobie nic do zarzucenia
- Komunikat dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego
- Ważny komunikat dla mieszkańców Krakowa
- "Było to żenujące". Burza po programie TVN
- Niemieckie media po spotkaniu Nawrocki-Merz: "Ignorowanie kwestii reparacji jest lekkomyślne"
Komentarze
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

35. rocznica Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Rolnictwa NSZZ "S". Wręczono specjalne podziękowania

W Zakopanem trwa XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ "Solidarność"

