Na czele RDS Piotra Dudę zastąpi Henryka Bochniarz

Podczas uroczystego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego w Kancelarii Prezydenta RP, odbyło się dziś przekazanie przewodnictwa w RDS. Na jej czele stanęła Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, która zastępuje na tym stanowisku pierwszego szefa Rady, Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę.
Posiedzenie inauguracyjne Rady Dialogu Społecznego z 22 października 2015 r. Na czele RDS Piotra Dudę zastąpi Henryka Bochniarz
Posiedzenie inauguracyjne Rady Dialogu Społecznego z 22 października 2015 r. / Piotr Molecki/KPRP
Przyjęto wiele rozwiązań korzystnych dla pracowników, jak choćby płaca godzinowa czy klauzule społeczne w zamówienia publicznych.

Zgodnie z ustawą o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, na czele Rady stoją naprzemiennie przedstawiciele organizacji związkowej, pracodawców i rządu.

Kadencja przewodniczącego trwa 1 rok. Upływa ona dokładnie 22 października 2016 r.

Pierwszym przewodniczącym RDS jest szef Solidarności Piotr Duda. Kolejnym, szef jednej z czterech reprezentatywnych organizacji związkowych zasiadających w Radzie: BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i ZRP.

Zgodnie z ustaleniem strony pracodawców, funkcję przewodniczącej RDS obejmie na kolejny rok Henryka Bochniarz. Informację tę ogłosił na posiedzeniu Rady prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Jerzy Bartnik.

Za rok, kierownictwo w Radzie Dialogu Społecznego przejmie strona rządowa.

W założeniu autorów ustawy o RDS, takie rozwiązanie ma służyć podkreśleniu równości stron w Radzie, podkreślić istotę dialogu między związkami, pracodawcami i rządem.

Anna Grabowska

n

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe