W nowym nr "TS" Antoni Macierewicz: Żal nie jest właściwą kategorią do opisywania postaw politycznych

– Poinformował mnie o tym szef gabinetu Prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski (...) Zaproszono mnie do pałacu prezydenckiego na godz. 11.00. Stawiłem się tam i wówczas minister Szczerski poinformował mnie, że rano o godz. 7.00 czy też o 7.20 przyniesiono mu listę osób odwołanych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Okazało się, że moje nazwisko znalazło się na tej liście - Mówi były minister obrony Narodowej Antoni Macierewicz w wywiadzie Andrzeja Berezowskiego. Odwołanie z rządu Antoniego Macierewicza jest tematem najnowszego numeru Tygodnika Solidarność
 W nowym nr "TS" Antoni Macierewicz: Żal nie jest właściwą kategorią do opisywania postaw politycznych
/ okładka TS

- Żal nie jest właściwą kategorią do opisywania postaw politycznych. Jak każdy obywatel, a zwłaszcza ten, któremu wyborcy powierzyli funkcję posła, będę starał się kształtować rozwój Polski zgodny z wartościami i zasadami, o których mówimy od lat. Obowiązkiem polityka jest dążenie do realizacji programu, bez względu na okoliczności. Czasami okoliczności pozwalają na bezpośredni wpływ, a czasami na działania, które mogą mieć wpływ pośredni. 


- mówi Andrzejowi Berezowskiemu Antoni Macierewicz
 

– Z perspektywy przemysłu zbrojeniowego ocena działań Antoniego Macierewicza jako szefa MON musi być pozytywna. Zabezpieczył on zwiększone środki na modernizację armii, zapoczątkował proces zamówień dla armii oraz stworzył przychylną atmosferę wokół wojska i obronności


– mówi cytowany w artykule Andrzeja Berezowskiego Stanisław Głowacki, szef Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ Solidarność

- Polscy pracodawcy mają coraz więcej trudności ze znalezieniem polskiego pracownika. Szukają wśród cudzoziemców i to już nie tylko z Ukrainy, Białorusi, choć obywatele tych państw nadal dominują, ale także m.in. z Indii i Nepalu. Zależy nam na tym, żebyśmy rozszerzali gamę państw, których obywatele przyjeżdżają do nas pracować. To też umożliwi znalezienie fachowców z różnych dziedzin. Nie ma co ukrywać, że przyjeżdżające dziś zza wschodniej granicy osoby wykonują raczej proste prace, do których trudno znaleźć polskiego pracownika. Ale i to się zmienia. Głównym kierunkiem nie jest tylko rolnictwo, ponieważ jedynie 25 proc. oświadczeń dotyczy tej gałęzi gospodarki.


- mówi w wywiadzie przeprowadzonym przez Annę Grabowską wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej

Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Szwedzka Firma odzieżowa H&M rozpoczęła promocję swojej najnowszej kolekcji ubrań reklamą bluzy z napisem „Coolest Monkey In The Jungle” („Najfajniejsza małpka w dżungli”), którą miał na sobie czarnoskóry chłopiec. Zdjęcie wywołało falę protestów. Zarzucono spółce, że szerzy rasizm i utrwala szkodliwe stereotypy. Pierwsi do ataku ruszyli artyści.


- pisze w artykule "Niepoprawna poprawność" Bartosz Boruciak

Po ponad roku walki związkowców z Solidarności udało się wprowadzić w życie ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Już w marcu po raz pierwszy sklepy zostaną zamknięte nie dlatego, że tego dnia wypada duże święto państwowe, ale ponieważ jest niedziela. I pracownikom handlu po prostu należy się odpoczynek. W handlu jest zatrudnionych ok. 1 200 tys. osób.


- pisze Barbara Michałowska w artykule "W niedzielę nie pohandlujesz"

Od grudnia wygodniej jeździmy z Wrocławia do Poznania, przybyło również 40 km drogi S8, łączącej Warszawę z Białymstokiem. W ramach tej inwestycji przejezdna jest już kluczowa dla podwarszawskiego ruchu obwodnica Marek.


- pisze Bartosz Boruciak w artykule "Połączyć Polskę"

„PiS nie ma z kim przegrać”, „Opozycja się pogrąża”, „Prezes Kaczyński rozgrywa opozycję jak chce” – takie nagłówki od dłuższego czasu widać we wszystkich mediach. Partia rządząca ma powody do radości, ale chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczęście nie może trwać wiecznie.


- pisze Bartosz Boruciak w artykule  "Marność nad marnościami"

Ponadto felietony Jana Marka Chodakiewicza, Cezarego Krysztopy, Mieczysława Gila i Rafała Górskiego i Pawła Janowskiego, historia, związek, kultura, sport i prawo.

Zapraszamy!
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe