REKLAMA

Przeważająca większość pracowników w razie utraty pracy szybko znajdzie nową

75 proc. pracowników ocenia, że w razie konieczności jest w stanie w ciągu najdalej sześciu miesięcy znaleźć pracę nie gorszą, niż wykonywaną obecnie - wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad pt. "Monitor Rynku Pracy".
 Przeważająca większość pracowników w razie utraty pracy szybko znajdzie nową
/ fot. W.Obremski
Za badania Randstad wynika, że 75 proc. ankietowanych oceniło, że w razie konieczności jest w stanie w ciągu najdalej sześciu miesięcy znaleźć pracę nie gorszą, niż wykonywaną obecnie. 79 proc. respondentów uważa, że znalazłoby jakąkolwiek inną pracę. 33 proc. respondentów w minionym kwartale poszukiwało nowej pracy. Z tego 15 proc. aktywnie to robiło, a 18 proc. badanych "rozglądało się" za nowym zajęciem.

W ostatnich trzech miesiącach pracę zmieniło 26 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim kwartałem to spadek o 3 punkty procentowe. 46 proc. respondentów zmieniło zatrudnienie z powodu lepszych warunków pracy. 26 proc. ankietowanych wskazało, że zmieniło pracę z powodu osobistego pragnienia zmiany. 21 proc. uzasadniało to przyczynami osobistymi np. chorobą lub zmianą miejsca zamieszkania.

Jak pokazuje badanie Randstad, 32 proc. ankietowanych zadeklarowało obawę utraty pracy. Z czego 9 proc. uznało takie zagrożenie, jako duże; 23 proc. jako umiarkowane. 

Randstad zapytał badanych o satysfakcję z wykonywanej pracy. Zadowolonych ze swego zajęcia w Polsce jest 73 proc. respondentów. Wśród krajów Europy najbardziej zadowolonych pracowników w ostatnim kwartale miała Dania (80 proc.) Norwegia (79 proc.) i Szwajcaria (79 proc.). Najmniej zadowolonych ze swojej pracy byli Węgrzy (58 proc.)

hd

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura