Autostrada Kulczyka trafi pod lupę prokuratury? Internauci komentują

60 zł za trasę długości 150km to najdroższe stawki w Europie, a spółka zarządzająca ma nadal prawo podwyższać je bez ograniczeń do 2037 roku. Portal TVP poinformował, że prokuratura ma zbadać kwestię przyznania spółce Autostrada Wielkopolska koncesji na budowę trasy A2.
 Autostrada Kulczyka trafi pod lupę prokuratury? Internauci komentują
/ pexels.com

Będzie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia przez urzędników obowiązków przy podpisywaniu umów koncesyjnych na budowę autostrady A2 między Koninem a Świeckiem, czyli tzw. autostrady Kulczyka

- podaje TVP.

Po podaniu tej informacji rozległy się nie tylko głosy zadowolonych kierowców, ale i polityków oraz publicystów.

Przede wszystkim - państwo polskie powinno rozliczyć odpowiedzialnych za podpisanie z Kulczykiem niekorzystnej umowy. Przecież to hucpa!

- skomentowała Marzena Paczulska.
 

Wreszcie. Ukrócą to zdzierstwo?

- zapytał prof. Krasnodębski.
 

Będzie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia przez urzędników obowiązków przy podpisywaniu umów koncesyjnych na budowę autostrady A2 między Koninem a Świeckiem, czyli tzw. autostrady Kulczyka. To może od razu w pakiecie z A4?

- zaproponował Marcin Palade.

Prokuratura zbada okoliczności przyznania spółce Autostrada Wielkopolska koncesji na budowę dwóch kluczowych odcinków #A2 i warunki umów - ustalił portal @tvp_info. Sprawdzi też, jaką rolę odegrali przy tym ministrowie i podlegli im urzędnicy

- napisał Samuel Pereira. 
źródło: tvp.info, TT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe