REKLAMA

Kolejne zatrzymania i aresztowania w śledztwie dotyczącym korupcji w Spółce Restrukturyzacji Kopalń

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali na Śląsku byłego dyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń w Czeladzi - Krzysztofa M. i trzech przedstawicieli firm działających w branży górniczej. Wszyscy zostali przewiezieni do śląskiej prokuratury krajowej, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód – na posiedzeniach zorganizowanych wczoraj i dziś – zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej czwórki. To kolejne już zatrzymania w obszernym śledztwie dotyczącym niegospodarności i korupcji w Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK) z Bytomia i jej oddziałach.
 Kolejne zatrzymania i aresztowania w śledztwie dotyczącym korupcji w Spółce Restrukturyzacji Kopalń
/ archiwum CBA
 

- Zarzuty przedstawione trzem biznesmenom mają charakter korupcyjny i są związane z realizacją umów przez ich firmy na rzecz Zakładu Odwadniania Kopalń Oddziału w Czeladzi Spółki Restrukturyzacji Kopalń z Bytomia. Z ustaleń prokuratury i CBA wynika, że w latach 2016 – 2017 podejrzany Mirosław J. dwukrotne wręczył łapówki w łącznej kwocie 24 tys. zł., Wojciech Z. – 5 tys. zł. a Tadeusz S. – 30 tys. zł. Wszystkie łapówki były wręczane Bogdanowi P., byłemu Dyrektorowi Zakładu Odwadniania Kopalń, przy czym dwie ostatnie były wręczone także Krzysztofowi M., trzeciemu z zatrzymanych – także byłemu Dyrektorowi Oddziału Spółki Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń

– informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej.
 
Szerokie śledztwo dotyczące Spółki Restrukturyzacji Kopalń prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wspólnie z katowicką delegaturą Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Przemysław Jarasz

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura