loading
Proszę czekać...
[video] Leszek Miller o solidarności europejskiej ws. Nord Stream 2: Wytykają nam hipokryzję
Opublikowano dnia 19.02.2018 10:09
"Unia zostanie przekonana, że ten projekt opłaca się także innym krajom. Twierdzi się, że polski opór nie wynika z powodów politycznych" - mówił Leszek Miller, który był gościem Adriana Klarenbacha w programie "Minęła 8" na antenie TVP Info.

Leszek Miller, screen YT

Gdzie [ w UE] jest idea solidarności energetycznej chociażby?


- pytał redaktor.
 

Unia zostanie przekonana, że ten projekt opłaca się także innym krajom, dlatego że Niemcy planują, iż będą rozprowadzać ten gaz także do innych krajów. Twierdzą nawet, że polski opór nie wynika z powodów politycznych. Tzn. ta teza, która często w Polsce pada, że Rosjanie mogą wykorzystać rurociąg do celów politycznych jest nieprawdziwa, zaś my Polacy chcemy, aby nasz kraj był takim centrum przesyłowym gazu skroplonego zarówno z Ameryki, jak i z państw arabskich. I że tak naprawdę to jest główny cel, a nie zagrożenie rosyjskie. W związku z tym wytykają nam hipokryzję i mówią: przecież Polakom chodzi tylko o to, żeby sami przejęli centralną pozycję w przesyłaniu gazu, w związku z tym dlaczego mamy nie budować Nord Stream 2? 


- mówił Leszek Miller.


źródło: twitter TVP Info

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.