Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jaruzelski uprzedził Marzec ’68

„Historycy dworscy ancien régime’u spreparowali rzeczywiste przyczyny i wykoślawili obraz antysemickich czystek kadrowych. Na symbol Marca ’68 wylansowali dwa nazwiska – Gomułkę i Moczara. Ze szkodą dla prawdy pozostaje natomiast w cieniu Wojciech Jaruzelski. Potulny wykonawca dyrektyw partii, bezwzględny w tropieniu i eliminowaniu „naleciałości żydowskich” w wojsku” – pisze Zbigniew Branach. Tematem numeru najnowszego Tygodnika Solidarność jest Marzec ’68.
 Najnowszy Tygodnik Solidarność: Jaruzelski uprzedził Marzec ’68
/ TS
W ramach tematu numeru także:
„Inny marzec” 50 lat później
„Ruch wpisujący się w najlepszą wolnościową tradycję wykorzystany jako nośnik propagandowej treści w koncercie mocarstw. Dzisiaj wyciągany, by po raz kolejny zmusić Polaków do poczucia wstydu. Słusznie?” – pyta Szymon Wożniak.

Rebelia młodych
„Nie było klasowego starcia robotników z inteligencją, lecz konflikt pokoleniowy. Po marcu w aparacie władzy pojawiła się „na górze” spora grupa ludzi zupełnie bezideowych, myślących jedynie o własnej władzy i własnych osobistych korzyściach” – mówi prof. Jerzy Eisler w rozmowie z Leszkiem Masierakiem.

Ponadto w numerze:
Nie idą na skróty

„Państwo jesteście wzorem pracodawców, przedsiębiorców, którzy wychodzą ponad standardy Kodeksu pracy” – mówił przewodniczący Piotr Duda podczas jubileuszowej, 10 gali wręczania certyfikatów „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim 26 lutego tego roku. Szeroka relacja z tego wydarzenia w najnowszym numerze. 

Nic tak nie ośmieszyło ruchów feministycznych w Polsce w ostatnich latach jak Kongres Kobiet, który do sesji plenarnej zaprosił naczelnego alimenciarza polskiego. Mam żal do organizatorek kongresu, do tych fantastycznych dziewczyn, że obecnie zaangażowały się we wspomaganie starej ekipy w powrocie do władzy, zamiast z tym rządem zreformować prawo tak, by było jeszcze bardziej prokobiece – mówi dr Adriana Bartnik, socjolożka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, w rozmowie z Barbarą Michałowską.

Dzień Żołnierzy Wyklętych
Lansowana jest ostatnio postawa atakowania Żołnierzy Wyklętych, nazywania ich zbrodniarzami, ludobójcami, antysemitami. Te twierdzenia nie mają żadnych podstaw w źródłach historycznych. Uważam, że nazywanie ich „przeklętymi” jest próbą deprecjonowania Polski – mówi Leszek Żebrowski, historyk, członek rady historycznej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i popularyzator wiedzy o antykomunistycznym podziemiu, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.

Działajmy w USA
„Czy Rząd RP zauważy moment tworzenia się propolskiego lobby w Ameryce i przyjdzie mu z pomocą” – pyta Waldemar Biniecki.
 
Tygodnika Solidarność od wtorku szukajcie w TYCH salonach prasowych lub pobierzcie wersję mobilną w wygodnej aplikacji dostępnej TUTAJ już w poniedziałkowy wieczór!

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe