REKLAMA

Minister Szczerski jedzie do USA spotkać się z przedstawicielami Departamentu Stanu i doradcami Trumpa

Sytuacja na Ukrainie, polityka bezpieczeństwa, Inicjatywa Trójmorza oraz polskie priorytety w Radzie Bezpieczeństwa ONZ - to tylko niektóre z tematów, które Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP poruszy w tym tygodniu podczas serii spotkań z partnerami ze Stanów Zjednoczonych oraz ONZ.
 Minister Szczerski jedzie do USA spotkać się z przedstawicielami Departamentu Stanu i doradcami Trumpa
/ Krzysztof Sitkowski/KPRP
W środę minister Szczerski spotka się w Warszawie z Kurtem Volkerem, który pełni funkcję specjalnego wysłannika USA na Ukrainie. Tematem rozmowy będzie bezpieczeństwo regionalne, ze szczególnym uwzględnieniem konfliktu na wschodniej Ukrainie.

Następnie Szef Gabinetu Prezydenta RP uda się do Stanów Zjednoczonych, gdzie w czwartek w Waszyngtonie spotka się z przedstawicielami Departamentu Stanu oraz doradcami Prezydenta USA w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Oprócz kwestii bezpieczeństwa w perspektywie tegorocznego szczytu NATO, minister Szczerski będzie rozmawiał o szeroko pojmowanej polsko-amerykańskiej współpracy dwustronnej i o bieżącym stanie naszych relacji.

Weźmie także udział w seminarium zatytułowanym „Wzmacnianie wolności i swobody ekonomicznej poprzez Inicjatywę Trójmorza” („Advancing Liberty and Economic Freedom through The Three Seas Initiative”), zorganizowanym przez konserwatywny think tank The Heritage Foundation. Podczas seminarium prezydencki minister odbędzie serię rozmów z przedstawicielami amerykańskich kół opiniotwórczych i doradczych.

W piątek Szef Gabinetu Prezydenta RP spotka się w Nowym Jorku z przedstawicielami państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ. Tym razem tematem rozmów będą założenia debaty wysokiego szczebla, którą Polska planuje zorganizować w maju podczas swojego przewodnictwa w pracach RB ONZ. (BZ)

Źródło: Prezydent.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura