REKLAMA

Partia Razem żąda odwołania wykładu Kai Godek

- Nie ma zgody na zakłamywanie nauki, nie pozwólmy, żeby religia była przedstawiana jako wiedza. Collegium Medicum to nie jest miejsce na wywody osób, które nie mają żadnych naukowych kompetencji – napisali działacze partii Razem wyrażając sprzeciw wobec wykładu, jakiego 14 kwietnia w bydgoskim Collegium Medicum UMK ma udzielić Kaja Godek.
 Partia Razem żąda odwołania wykładu Kai Godek
/ źródło: Screen You Tube
Pełnomocnik komitetu „Zatrzymaj Aborcję” została zaproszona do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. „Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku”. Zaplanowany na 14 kwietnia cykl wykładów „jest częścią Bydgoskich Dni Bioetycznych, cyklicznego wydarzenia, które do tej pory nie wzbudzało jednak takich emocji. (…) Organizatorami konferencji są Komisja Bioetyczna Bydgoskiej Izby Lekarskiej i II Katedra Kardiologii Collegium Medicum UMK, a przewodniczącym i kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. Władysław Sinkiewicz”.

Zobacz wystąpienie Kai Godek w Sejmie

 
Organizatorzy zaplanowali, że konferencja będzie się składać z 10 wystąpień. Kaja Godek ma wygłosić referat zatytułowany „Troska o życie każdego dziecka poczętego jako wyzwanie dla państwa i społeczeństwa”. Przeciwko wykładowi obrończyni życia wystąpili neomarksistowscy bojówkarze. „W Razem zależy nam na najwyższych standardach w ochronie zdrowia i życia pacjentek i pacjentów, chcemy, aby przyszli lekarze i lekarki byli na uniwersytetach nauczani, nie indoktrynowani. (…) Już same tytuły referatów wskazują na to, że niektórzy uczestnicy pod pozorem teorii naukowych prezentować będą swoje prywatne poglądy i przekonania religijne” – napisano w petycji.

Czytaj także: [video] Kaja Godek miażdży aborterów w Sejmie: Obywatele chcą tu i teraz zakazu zabijania chorych dzieci!

„Zwracamy się do Państwa - nie pozwólcie, aby fundamentalistki i fundamentaliści religijni forsowali swoje poglądy, powołując się na autorytet Uniwersytetu” – dodają działacze Razem.

Źródło: Pch24.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura