REKLAMA

Sejm nie będzie głosował nad zgodą o aresztowanie Gawłowskiego

Jak wynika z harmonogramu głosowań, Sejm nie będzie dziś głosował nad wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego.
 Sejm nie będzie głosował nad zgodą o aresztowanie Gawłowskiego
/ Źródło: screen YouTube
Dziś - jak wynika z harmonogramu - posłowie mają debatować nad tym wnioskiem. Zgodnie z pierwotną wersją harmonogramu głosowań mieli też podjąć decyzję w sprawie wniosku w głosowaniu. W obecnym harmonogramie głosowań tego punktu jednak nie ma.

Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Wówczas miał przyjąć, jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura ma ogłosić posłowi, dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, a także ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Czytaj też: Stanisław Gawłowski zapowiada zrzeczenie się immunitetu

Źródło: niezależna.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura