REKLAMA

Polska wydala czterech rosyjskich dyplomatów

Czterech rosyjskich dyplomatów zostało uznanych za persona non grata - poinformował minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. To gest solidarności z Wielką Brytanią po otruciu na podwójnego agenta Siergieja Skripala. Podobnie uczyniły Stany Zjednoczone, Francja, Niemcy i 14 państw unijnych - poinformował Donald Tusk.
 Polska wydala czterech rosyjskich dyplomatów
/ fot. Tymon Markowski/ MSZ
Działania Rosji mają na celu zburzenie porządku międzynarodowego - podkreślił szef polskiej dyplomacji przypominając m.in. aneksję Krymu, działania w Donbasie, wojnę w Gruzji czy otrucie Aleksandra Litwinienki.

Dyplomaci mają czas na opuszczenie naszego kraju do północy 3 kwietnia. - Notę z czterema nazwiskami i terminem przekazano ambasadorowi Rosji. Liczymy się z tym, że Rosja może zadziałać podobnie - zaznaczył szef MSZ.

Czytaj także: MSZ Rosji na wezwania rosyjskiego ambasadora do polskiego MSZ: Wypaczona solidarność z Londynem

Jako osoby niepożądane wskazaliśmy dyplomatów rosyjskich, którzy dopuszczają się działalności niekoniecznie jedynie dyplomatycznej. Nie wykluczam, że część z nich jest związana z działalnością nielegalną prowadzoną na terenie Polski - usłyszeli dziennikarze.

Źródło: Wprost.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura