REKLAMA

Patryk Jaki ostro do dziennikarza TVN: "Oglądam "Fakty" i wiem, co to jest manipulacja"

Według najnowszego sondażu partyjnego PiS stracił 12 pkt proc. Pytanie o wynik badania doprowadziło do ostrej wymiany zdań między członkami komisji weryfikacyjnej, a dziennikarzem stacji TVN24.
 Patryk Jaki ostro do dziennikarza TVN: "Oglądam "Fakty" i wiem, co to jest manipulacja"
/ Patryk Jaki, screen YT
Telewizja opublikowała wyniki najnowszego sondażu Kantar Millward Brown SA, w którym PiS ma 28 proc. poparcia (spadek o 12 pkt proc.), a Platforma Obywatelska – 22 proc. (wzrost o 6 pkt proc.). Pytanie o wyniki badania padło na konferencji prasowej komisji weryfikacyjnej.
 

Czy to było to samo badanie, w którym pytaliście o nagrody? Daliście pytanie podprowadzające o nagrodach, a potem spytaliście o partie? Jeśli tak się stało, to sondaż mógł być zmanipulowany 


– stwierdził Patryk Jaki. 
 

Niech pan nam nie zarzuca manipulacji! Ani pan, ani ja nie wiem, jak przeprowadzano badanie! 


– odpowiedział dziennikarz TVN24 Maciej Knapik.
 

Oglądam "Fakty" TVN i wiem, co to jest manipulacja. (…) Jak zapytacie państwo specjalistów od socjologii, to państwu powiedzą, że najlepszy sposób na zmanipulowanie wyników sondażu to jest wprowadzenie tzw. pytań podprowadzających właśnie o sprawy, które są niepopularne w społeczeństwie 


– oświadczył Jaki.

Wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta za "interesujący" uznał fakt, że "oba badania były przeprowadzone w tych samych dniach, na tej samej próbie osób, przez tą samą firmę i tą samą metodą". 
 

Warto byłoby w kolejnych dniach uściślić, czy rzeczywiście były to dwa odrębne badania 


– zaznaczył Kaleta.

We wtorek stacja TVN24 opublikowała sondaż, w którym zapytano ankietowanych o nagrody dla członków rządu i sejmową wypowiedź Beaty Szydło. Zarówno kwestię premii, jak i słowa byłej premier, że nagrody należały się ministrom, większość badanych (75 proc.) oceniła negatywnie.

źródło: dorzeczy.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura