REKLAMA

Pakistan: Zmarł chrześcijanin pobity w szpitalu

26-letni Sunil Saleem poszedł do szpitala, aby odwiedzić swoją ciężarną siostrę. Tam za zwrócenie lekarce uwagi, by zbadała pacjentkę został ciężko pobity, jego ciężarna siostra zaś spoliczkowana.
 Pakistan: Zmarł chrześcijanin pobity w szpitalu
/ Źródło: screen YouTube
26-letni Sunil Saleem poszedł do szpitala, aby odwiedzić swoją ciężarną siostrę Kiran i zanieść jej jedzenie. W czasie jego pobytu lekarka, która miała ją zbadać, nie chciała przyjść, bo rozmawiała przez telefon. Zastąpiła ją pielęgniarka. Gdy pacjentka zaprotestowała, spoliczkowano ją, a jej brat i dwaj inni członkowie rodziny, którzy stanęli w jej obronie, zostali pobici przez ochronę i co najmniej trzech lekarzy, Sunil natomiast przypłacił to życiem.

Zdaniem Nasira Saeeda, dyrektora organizacji zajmującej się ochroną chrześcijan – ofiar nietoleracji religijnej (Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement – CLAAS), nic nie usprawiedliwia przemocy użytej w stosunku do Sunila Saleema. Zbyt wiele jest przypadków łamania prawa, kiedy ludzie sami wymierzają sprawiedliwość i bezkarnie mordują niewinnych. Sytuacje te szczególnie spotykają chrześcijan prześladowanych przez muzułmanów, którzy nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

Źródło: misyjne.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura