Wielka rywalka polskiej olimpijki kończy karierę

Norweżka Marit Bjoergen poinformowała o zakończeniu kariery sportowej. Przez lata kibice pasjonowali się rywalizacją Norweżki z Justyną Kowalczyk.
/ wikipedia/Tadeusz Mieczyński/CC BY-SA 3.0

Bjoergen ostatni raz wystąpi w sobotę, gdy weźmie udział w mistrzostwach Norwegii. Decyzja zapadła w trakcie ostatnich świąt Wielkanocy. -- Nie dawałabym już z siebie wszystkiego w następnym sezonie. Czuję, że brakowałoby mi motywacji, która jest przecież niezbędna – zdradziła biegaczka.

Marit Bjoergen jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek sportów zimowych w historii całego sportu. Łącznie zdobyła 15 medali igrzysk olimpijskich w tym osiem złotych. Może również pochwalić się 26 medalami mistrzostw świata. Łącznie wygrała również w 114 biegach Pucharu Świata, co czyni ją najlepszą narciarką biegową w historii.

Podczas niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang Bjoergen zdobyła dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale.