REKLAMA

Newsweek znów szokuje: "Jak Polacy dobijali Żydów. Na trzech poszukujących ratunku dwóch zginęło"

Na okładce najnowszego numeru "Newsweek" promuje książkę, która stawia bulwersujące tezy. W opinii autorów z każdych trzech Żydów, którzy w czasie wojny uciekli Niemcom, Polacy zamordowali dwóch. "Sensacyjna książka historyków do końca ukrywana przed władzami" - głosi gazeta.
 Newsweek znów szokuje: "Jak Polacy dobijali Żydów. Na trzech poszukujących ratunku dwóch zginęło"
/ facebook
„Dalej jest noc” to pozycja wydana pod redakcją Barbary Engelking i Jana Grabowskiego z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. 
 

Skala udziału Polaków w wyniszczeniu żydowskich współobywateli była większa, niż przypuszczaliśmy (...) Z przeprowadzonych przez nas badań jednoznacznie wynika, że zdecydowana większość próbujących się ratować Żydów – na podstawie przebadanych i zweryfikowanych przypadków – zginęła z rąk polskich bądź też została zabita przy współudziale Polaków


- twierdzą autorzy. 
 

Czas publikacji ma znaczenie. Przez Polskę przetoczyła się bowiem ostatnio fala antysemickiego hejtu, wywołana ustawą o IPN. Za jej pomocą PiS chce na nowo pisać historię Zagłady, bez opowieści o Jedwabnem, bez „Pokłosia”, „Idy” i setek naukowych prac udowadniających współudział Polaków w mordowaniu Żydów


- komentuje Aleksandra Pawlicka na łamach newsweek.pl. 
 

Jak Polacy mordowali Żydów? znak zapytania z ostrożności procesowej jak sądzę. Nazwa Niemcy nie pada ani razu. 1300-2000 przetrwało eksterminację do końca wojny doczekało 322 żydów tzn, że 62,4 % zginęło (czytaj przy pomocy Polaków) pisała prowokatorka? 


- skomentował poseł Marek Jakubiak.
 
źródło: newsweek.pl, twitter

raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura