Węgrzy publikują „Listę ludzi Sorosa”

Tygodnik „Figyeloe” opublikował listę osób, pracujących dla amerykańskiego biznesmena George’a Sorosa i opłacanych przez niego organizacji. Wymieniona w tekście została m.in. Amnesty International, Węgierski Komitet Helsiński i Uniwersytet Środkowoeuropejski.
 Węgrzy publikują „Listę ludzi Sorosa”
/ Źródło: screen YouTube
„Figyeloe” w artykule zatytułowanym „Ludzie spekulanta” wymienia z imienia i nazwiska osoby, które zdaniem autorów tekstu pracują dla Sorosa. Są wśród nich wykładowcy uniwersyteccy oraz m.in. osoby pracujące w takich organizacjach, jak Amnesty International, Węgierski Komitet Helsiński czy organizacja pozarządowa Stowarzyszenie na rzecz Prawa do Swobód.

Czytaj także: [video] W. Gadowski: Za demonstracjami na Słowacji stoją organizacje Sorosa.Czy to czegoś nie przypomina?

Tygodnik twierdzi, że zdołał zidentyfikować kilkaset osób na podstawie wypowiedzi byłej szefowej funduszu hedgingowego Sorosa, Tracie Ahern. Jak pisze „Figyeloe”, powołując się na Ahern, na Węgrzech pracuje co najmniej 2 tys. osób usiłujących realizować wolę Sorosa, który wydał już w tym celu kilka miliardów dolarów.

Na pierwszym miejscu wymienieni zostali wykładowcy założonego przez Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, w tym byli ministrowie: spraw zagranicznych Peter Balazs czy finansów Albert Laszlo Barabasi i Lajos Bokros, a także rektor uczelni Michael Ignatieff.

Na Węgrzech od kilku lat trwa intensywna kampania przeciwko osobie Sorosa. Władze Węgier zarzucają mu działania na rzecz sprowadzenia do Europy milionów emigrantów. Był to też jeden z kluczowych wątków kampanii Fideszu przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi.

Źródło: niezależna.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe