Stanisław Gawłowski też chce komisji śledczej, ds. nowelizacji Prawa wodnego

Złożenie wniosku o nowa komisję śledczą zapowiedział poseł PO Stanisław Gawłowski. Sejm ma głosować nad uchyleniem mu immunitetu, co pozwoli na jego tymczasowe aresztowanie.
 Stanisław Gawłowski też chce komisji śledczej, ds. nowelizacji Prawa wodnego
/ Źródło: screen YouTube
Mamy przygotowany wniosek w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania rzetelności, prawidłowości oraz legalności działań organów publicznych podejmowanych w związku z tworzeniem oraz procedowaniem ustawy z dnia 20.07.2017 Prawo wodne. Ten wniosek zostanie jeszcze na tym posiedzeniu złożony – poinformował Gawłowki.

Czytaj także: [TYLKO U NAS] K. Pawłowicz: Sądy taśmowo umarzają sprawy wobec przeciwników PiS

Jak uzasadnia potrzebę powołania komisji śledczej? – Jednym z powodów jest już słynny i znany artykuł 36 ustawy Prawo wodne, bo w tym artykule nastąpiły zmiany, do których dzisiaj nikt się nie chce przyznać. Zmiany, które zostały wprowadzone pomiędzy posiedzeniem Komitetu Stałego Rady Ministrów, komisją prawniczą a Radą Ministrów. Tak naprawdę, w taki sposób, nie ma możliwości wprowadzania zmian. To są te słynne „lub czasopisma”.

Czytaj też: [TYLKO U NAS] A. Andruszkiewicz: Chcę, by aresztowanie Kapicy było inauguracją programu „Cela+"

- To generuje straty dla budżetu idące w miliony złotych, ale najgorsze jest to, że ten zapis eliminuje z możliwości udziału w przetargach firmy, który są polskimi producentami – wskazał poseł PO podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Źródło: 300 Polityka

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe