REKLAMA

Mariusz Błaszczak gościł ministra Islamskiej Republiki Pakistanu

Współpraca dwustronna oraz polityka bezpieczeństwa to główne tematy rozmowy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej z Khurranem D. Khanem, ministrem Islamskiej Republiki Pakistanu.
 Mariusz Błaszczak gościł ministra Islamskiej Republiki Pakistanu
/ mon.gov.pl
W środę na zaproszenie szefa MON w Polsce przebywa delegacja pakistańskiego resortu obrony.  Podczas rozmów poruszono m.in. sprawy dotyczące rozwoju współpracy dwustronnej w dziedzinie obronności oraz przemysłu obronnego. Ministrowie rozmawiali także o bezpieczeństwie w Afganistanie. Mariusz Błaszczak podkreślił, że Polska jest jednym z krajów, który zwiększy swój kontyngent w Afganistanie.   

W trakcie spotkania ministrowie podpisali umowę ramową między Ministerstwem Obrony Narodowej RP a Ministerstwem Obrony Islamskiej Republiki Pakistanu o wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności.

Dwustumilionowy Pakistan posiada armię, w której służy ponad 650 tys. żołnierzy. Na pakistańskie siły zbrojne składają się trzy rodzaje wojsk: siły lądowe, marynarka wojenna oraz siły powietrzne.

Przedstawiciele rządu Pakistanu uczestniczą w największych w Polsce targach zbrojeniowych – Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Od wielu lat Wojsko Polskie i Siły Zbrojne Pakistanu rozwijają swoją współpracę w obszarze szkolnictwa wojskowego. M.in. w ramach tej współpracy,  w 2017 roku delegacja Pakistanu na czele z szefem Sztabu, dowódcą Sił Powietrznych Pakistanu spotkała się z kadrą naukową i studentami Akademii Sztuki Wojennej.

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura