REKLAMA

Pakistan: Na islamskim uniwersytecie powstała chrześcijańska kaplica

Kaplica ma „zaspokajać potrzeby religijne studentów i pracowników – chrześcijan”.
 Pakistan:  Na islamskim uniwersytecie powstała chrześcijańska kaplica
/ Źródło: screen YouTube

Kaplica pw. Matki Bożej stanęła na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Fajsalabadzie. Jej poświęcenia dokonał 15 kwietnia abp Joseph Arshad, ordynariusz Islamabadu-Rawalpindi i przewodniczący konferencji episkopatu Pakistanu. – Obecność kościoła na terenie uniwersytetu będzie przesłaniem miłości i zgody w całym kraju. Chrześcijanie będą przychodzić tu, by się modlić o rozwój i pomyślność uczelni i kraju – powiedział hierarcha, który do niedawna był biskupem Fajsalabadu.

Wicekanclerz uczelni Muhammad Zafar Iqbal dał wyraz wierze w międzyreligijną zgodę i podkreślił, że „zarówno meczety, jak kościoły są miejscami świętymi, w których oddaje się cześć Bogu”. Dodał, że „kaplica uniwersytecka jest żywym przykładem islamsko-chrześcijańskiego braterstwa”.

Abp Arshad podziękował władzom uczelni i rządowi Pakistanu za zapewnienie miejsca kultu, w którym mniejszość religijna będzie mogła swobodnie wyznawać swą wiarę. Powołał się na Muhammada Alego Jinnaha, zwanego Ojcem Narodu, który apelował o zapewnienie w tym kraju wolności religijnej, państwa prawa i równości dla wszystkich. – Jesteście wolni, by iść do swoich świątyń, do swoich meczetów i innych miejsc kultu. Możecie należeć do jakiejkolwiek religii, kasty czy wyznania: to nie ma nic wspólnego z państwem – cytował hierarcha.

Źródło: misyjne.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura