REKLAMA

"Rząd PiS stracił poczucie rzeczywistości!" Verhofstadt krytykuje postawę Polski wobec zaleceń KE

– Nie będziemy wprowadzać do polskiego porządku prawnego żadnych zaleceń, które są niezgodne z interesem polskiego państwa i obywateli ani nie opierają się na przesłankach merytorycznych – zapewniała premier Beata Szydło.
 "Rząd PiS stracił poczucie rzeczywistości!" Verhofstadt krytykuje postawę Polski wobec zaleceń KE
/ flickr.com/ALDE Communication/CC BY-ND 2.0

Deklaracja szefowej polskiego rządu ma związek z opinią Komisji Europejskiej ws. Trybunału Konstytucyjnego. Oczywistym było, że decyzja Beaty Szydło nie spodoba się unijnym politykom, szczególnie wyznającym poglądy liberalne. 

Zdaniem szefa frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim, Guya Verhofstadta "rząd Prawa i Sprawiedliwości stracił poczucie rzeczywistości".

W ocenie belgijskiego polityka zalecenia KE są jasne i oparte na analizach a Polska, nie stosując zaleceń przedstawicieli komisji traci zaufanie swoich obywateli.

– Jest skandalem, że polski rząd postanowił to ignorować i udawać, że paraliż Trybunału Konstytucyjnego nie stanowi problemu. (...) Stoję po stronie wszystkich polskich obywateli, którzy nigdy nie wahali się, by walczyć w obronie wolności, demokracji i praworządności – wartości, którym zagraża ich obecny rząd – dodał Verhofstadt.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura