loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ranny żołnierz doczekał się przeszczepu penisa i moszny. To pierwszy taki zabieg
Opublikowano dnia 24.04.2018 10:39
W Stanach Zjednoczonych doszło do pierwszego w historii przeszczepu penisa i moszny.

flickr.com/The U.S. Army/CC BY 2.0
Zespół amerykańskich lekarzy z powodzeniem przeprowadził pierwszy na świecie przeszczep penisa i moszny. Zabiegu dokonali chirurdzy z John Hopkins University w Baltimore w stanie Maryland.

Operowanym był żołnierz, który został ranny w wyniku wybuchu bomby w Afganistanie. Od zmarłego dawcy przeszczepiono mu penisa, mosznę i część ściany brzusznej. Co ważne – lekarze zapewniają, że jeśli wszystko się powiedzie to mężczyzna odzyska funkcje seksualne, co nie jest możliwe przy zwykłej rekonstrukcji penisa. Przeszczep przeprowadził zespół 11 chirurgów, całość trwała 14 godzin.

Lekarze poinformowali, że nie doszło do przeszczepu jąder ze względu na aspekty etyczne.

Źródło: wprost.pl 
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wielu chętnych do WOT
Malkontenci, którzy wieszczyli, że Wojska Obrony Terytorialnej będą miały ogromny kłopot z kandydatami do nich, powinni ugryźć się w języki.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Marchewka Putina
Dziś odbędzie się wizyta Władimira Putina w Niemczech, do której Moskwa przywiązuje sporą wagę, nie tylko, dlatego, że jest to pierwsza wizyta rosyjskiego prezydenta w tym kraju po 2014 roku, czyli po aneksji Krymu. Angela Merkel podejmie swego rozmówcę na zamku Meseberg w Brandenburgii a po spotkaniu nie jest przewidziane spotkanie z prasą, można, zatem jedynie spekulować, o czym będą rozmawiali, zwłaszcza, że nieco informacji zdradził Steffen Seibert, szef służby prasowej niemieckiego rządu.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.