loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ranny żołnierz doczekał się przeszczepu penisa i moszny. To pierwszy taki zabieg
Opublikowano dnia 24.04.2018 10:39
W Stanach Zjednoczonych doszło do pierwszego w historii przeszczepu penisa i moszny.

flickr.com/The U.S. Army/CC BY 2.0
Zespół amerykańskich lekarzy z powodzeniem przeprowadził pierwszy na świecie przeszczep penisa i moszny. Zabiegu dokonali chirurdzy z John Hopkins University w Baltimore w stanie Maryland.

Operowanym był żołnierz, który został ranny w wyniku wybuchu bomby w Afganistanie. Od zmarłego dawcy przeszczepiono mu penisa, mosznę i część ściany brzusznej. Co ważne – lekarze zapewniają, że jeśli wszystko się powiedzie to mężczyzna odzyska funkcje seksualne, co nie jest możliwe przy zwykłej rekonstrukcji penisa. Przeszczep przeprowadził zespół 11 chirurgów, całość trwała 14 godzin.

Lekarze poinformowali, że nie doszło do przeszczepu jąder ze względu na aspekty etyczne.

Źródło: wprost.pl 
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: Krym złączony z Rosją
Kilka dni temu Rosja połączyła się z Krymem mostem drogowym, omijając stałym połączeniem teren Ukrainy oraz płacąc A. Rotenbergowi za jego budowę blisko 4 miliardy dolarów amerykańskich.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Okazuje się, że dla Izraela jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania...
Przy wszystkich niemiłych - mówiąc delikatnie - gestach, jakie nas ostatnio spotkały ze strony Izraela, to jednak okazuje się, że dla tego państwa jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Potrzebna Wspólnota Narodowa. Czy nas Polaków więcej łączy czy nas dzieli?
Spór, rzecz naturalna, kiedy poszukujemy rozwiązań spraw trudnych, gdy przekształci się w zajadłą walkę wywołującą nienawiść jest drogą wiodącą ku katastrofie. Takiej katastrofy Polacy doświadczyli w końcu XVIII w., gdy stracili wielką Rzeczpospolitą.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.