loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gdzie na majówkę? W górach trzy razyy drożej niż nad morzem
Opublikowano dnia 25.04.2018 11:56
Nawet sześć tysięcy złotych za tygodniowy pobyt trzyosobowej rodziny w górskim kurorcie zapłacą spóźnialscy, którzy rezerwacje odłożyli na ostatnią chwilę. Trwa odliczanie do majówki - w piątek masowo ruszymy w Polskę. Poszukiwacze tańszych rozwiązań powinni rozważyć mniej popularne wiosną oferty nadmorskie - wynika z danych portalu Nocleg.pl.

wikipedia/ domena publiczna

Informacje zebrane przez platformę rezerwacyjną pokazują, że większość z nas nie wykorzysta całej dziewięciodniowej majówki. Najczęstsze są tygodniowe wyjazdy, przy czym stawiamy na pierwszy weekend majówki, czyli ostatnie dni kwietnia do 1 maja włącznie. W tym czasie trudno już o miejsca noclegowe w najpopularniejszych miastach i miejscowościach turystycznych. Jeśli się znajdą, to raczej w mało atrakcyjnych cenach. Majówkowe ceny noclegów w Karpaczu czy Kołobrzegu wzrosły średnio o 80% do cen z marca. Siedem dni w kurorcie u stóp Śnieżki to dla trzyosobowej rodziny koszt od 2820 do nawet 5940 złotych!

Więcej wolnych miejsc i to w korzystniejszych cenach znajdziemy nad morzem. „Tydzień nad Bałtykiem może być nawet trzy razy tańszy niż w górach” - podpowiada Grzegorz Kołodziej z Nocleg.pl. Z raportu platformy rezerwacyjnej wynika, że dwie osoby dorosłe z dzieckiem za pobyt nad morzem w dniach od 30 kwietnia do 6 maja zapłacą średnio 1386 złotych. „Ale znajdą się też noclegi za 1000 złotych za tygodniowy wyjazd” - dodaje Kołodziej. Podpowiada też, żeby wybrać się w podróż w drugiej części majówki. Po 3 maja, ceny spadają nawet o jedną czwartą, także w górach.

Dokąd jechać? Z raportu wynika, że na stosunkowo atrakcyjne ceny liczyć można wciąż w Gdańsku, czy Sopocie. Wielbiciele citybreaks znajdą sporo propozycji noclegowych w Warszawie, Poznaniu i w Łodzi. Z kolei amatorów odpoczynku w górach na łonie natury ucieszą dobre ceny i wolne miejsca w Białce Tatrzańskiej, Krościenku nad Dunajcem czy Poroninie.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
avatar
Graf
Zero

[Grafzero vlog literacki]: "Psalm jedwabny" Tadeusz Nowak | Jeden wiersz
O czym pisał Tadeusz Nowak?
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: Krym złączony z Rosją
Kilka dni temu Rosja połączyła się z Krymem mostem drogowym, omijając stałym połączeniem teren Ukrainy oraz płacąc A. Rotenbergowi za jego budowę blisko 4 miliardy dolarów amerykańskich.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.