Ukraińcy chcą żyć i pracować w Polsce

Ponad sześciu na dziesięciu migrantów z Ukrainy chce zostać u nas na dłużej. Połowa chętnie osiedliłaby się tu na zawsze - pisze "Rzeczpospolita".
 Ukraińcy chcą żyć i pracować w Polsce
/ Źródło: screen YouTube
Ukraińcy mieszkający nad Wisłą najbardziej są zadowoleni z poziomu życia w naszym kraju oraz z dostępności usług - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita", powołując się na sondaż firmy badawczej ARC Rynek i Opinia przeprowadzony na przełomie marca i kwietnia tego roku. Poziom życia w Polsce chwali 88 procent ankietowanych.

Badanie objęło prawie 400 Ukraińców mieszkających w naszych kraju od co najmniej kilku miesięcy. Większość z nich chciałaby tu zostać na dłużej.

Dla znaczącej części Ukraińców Polska jest krajem, w którym chcą żyć, zarabiać, mieszkać i budować swoją przyszłość - twierdzi cytowany przez "Rzeczpospolitą" Adam Czarnecki, wiceprezes ARC Rynek i Opinia. Zwracam uwagę, że migranci z Ukrainy pozytywnie wypowiadają się na temat życzliwości Polaków - dostrzega ją 74 proc. badanych. Sprzyja temu podobieństwo kulturowe i łatwa asymilacja Ukraińców w polskim społeczeństwie. Wyniki badania pokazują, że doniesienia dotyczące niechęci wobec Ukraińców w Polsce czy też wrogiego nastawienia względem nich są przesadzone - komentuje Czarnecki.

Źródło: Rzeczpospolita

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe